Kredi notu sistemini kuran Kredi Kayıt Bürosu bankacılık işlemleri arasında yer alan kredili işlemleri tercih eden müşterilerinin kredi notu kayıtlarını tutmaktadır. Bu hizmeti Findeks kredi notu sistemi üzerinden sunan KKB kredi notu sorgulaması yapmak isteyen müşterilerine de farklı seçenekler arasında seçimde bulunma imkanı sağlamaktadır.

Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişiler Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ancak bunun için Findeks üyeliği işlemlerinizi yapmanız gerekir. İlk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişiler ücretsiz Findeks üyeliği için gerekli formları doldurmaları durumunda hemen not ortalamalarını sorgulayacakları ekrana geçiş yapmak için üyelik işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Bankalar Kredi Notu Öğrenme 

Bankadan kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri 2 yöntem bulunmaktadır. Banka şubeleri üzerinden kimlik belgeniz ile şahsen başvuruda bulunarak kredi notu ortalamasını öğrenmek mümkündür. Yine bankaların internet şubesi üzerinden de kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

Cep Telefonundan Kredi Notu Sorgulama 

Bankaya gitmeden kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin SMS kredi notu sorgulaması yapmaları da mümkündür. Bunun için Turkcell ve Vodafone hatlarına sahip olan bir telefondan kimlik numaranızı ve doğum yılınızı içeren mesaj metnini 1122 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.