Ön onaysız kredi alınabilecek bankalar acil nakit ihtiyacı duyan vatandaşların problemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde çözmelerine yardımcı olurlar.  Geçmişte her kredi için kefil, gelir belgesi, teminatlar gibi hazırlaması ve doküman olarak göstermesi zor olan şartlar aranırdı. Ancak günümüzde bankalar, kendi aralarında bir yarışma haline dönen kredi kullandırma rakamlarını yukarıya çekmek çeşitli imkanlar sunmaya başlamıştır.

Bu fırsatların başından şubeye uğramadan alınabilecek krediler gelmektedir. Kesin onaylı kredi olarak da tanımlanabilecek bu kredilere başvurduktan ön onay diye bir şey yoktur. Bir diğer deyişle, başvuru kısa mesaj ya da internet bankacılığı gibi online hizmetler üzerinden yapıldıktan sonra kısa süre içinde onay gelir ve para başvurunun sahibinin hesabına geçer. Bu tarz kredileri kullanmak için bankaya gidip belge teslim etmeye ve bu belgelerin onaylanmasını beklemeye gerek yoktur. Diğer yazılarımız:

Kesin Onaylı Kredi Başvuru Şartları

Ön onaysiz kredilerin talep koşulları da diğer kredilerin başvurularında olduğu gibi kredi isteyen kişi tarafından tamamen karşılanması gerekir. Bankaların anında kredi fırsatından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri aşağıda belirtilen şartları karşılamalıdır.

 • Başvuru sahibinin kredi puanı iyi olmalıdır. Müşteri puanı, başvuru değerlendirme sırasında en çok dikkat edilen noktadır.
 • Başvuru sahibi mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
 • Sadece kredi puanı değil kredi sicili de temiz olmalıdır.
 • Birçok banka, aktif müşterisi olan başvuru sahiplerine daha kolay ön onaysız kredi verir.

Bu şartları tam olarak sağlamayanların başvurusu sonrasında banka, ihtiyaç sahibinden ek belge veya teminat talep ederek şubeden kredi alma imkanı sunar.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

Ön onaysız kredi ne kadar sürede verilir sorusunun cevabını acil finansman desteği duyan kişiler merak edecektir.  Başvuruyu sadece birkaç dakika içinde bankaların mobil uygulamaları, internet sayfaları ya da kısa mesaj yolu üzerinden yaptıktan sonra beklemeye geçilir. Değerlendirmeler, bankaların genel merkezlerinde yapılır.

Kimi banka her gün ve her saat başvuları değerlendirip cevabı birkaç saat içinde müşteriye iletirken kimi bankalar sadece mesai saatlerinde gerekli incelemeleri yapar. Bundan dolayı, bazı başvurular sadece dakikalar içinde cevaplanırken bazılarının cevabı 1 gün sürebilir. Kişi, kredi başvuru şartlarını sağlamada problem yaşarsa inceleme daha uzun da sürebilir.

İş Bankası Kesin Onaylı Kredi

İş Bankası Ön Onaysız Kredi fırsatını ‘‘Anında Kredi’’ seçeneğiyle sunmaktadır. Bu kredi sayesinde acil nakdi ihtiyacı olan vatandaşlar vakit kaybetmeden finansman bulabilirler.  Başvurular, bakanın mobil uygulaması, internet bankacılığı ve İş Bankası Bankamatikleri aracılığıyla yapılabilir.

Kesin onaylı kredi arayan kişilerin talep edebileceği bu kredi hakkında bilinmesi gereken aşağıda sıralanmıştır.

 • En fazla 40.000 TL değerindeki bir kredi talebinde bulunabilir. Daha yüksek meblağlar için olan talepler banka şubelerinden yapılabilir.
 • İş Bankası müşterileri başvurabilir.
 • Maksimum vade süresi 60 ay olarak belirlenmiştir.
 • Talebe, olumlu cevap gelirse kredi tutarı doğrudan başvuran kişinin hesabına aktarılır.

Kredi hakkında daha detaylı bilgi isbank.com.tr üzerinden ya da bankanın telefon hattından alınabilir.

Yapı Kredi Bankası Kesin Onaylı Kredi

Yapı Kredi ön onaysız kredi almak isteyenlerin şubeye uğramalarına gerek yoktur. Bu imkandan yararlanmak isteyenler Yapı Kredi Mobil veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinde taleplerini oluşturabilirler. Gelen onay sonrası kredi tutarı doğrudan başvuru sahibinin hesabına geçecektir. Kısacası, evde otururken yapılan birkaç dakikalık işlem sonrası kredi kullanılabilir.

Yapı Kredi’den anında kredi imkanından faydalanacak vatandaşlar için kredinin göze çarpan yönleri altta sıralanmıştır.

 • En fazla 60 aya kadar vade imkanından faydalınabilir.
 • Faiz oranları, başvuran kişilerin belli özellikerine (kredi notu, yaşı, gelir durumu vs.) göre değişir.
 • En az 1.000 TL’lik bir kredi talebinde bulunulabilirken en fazla 30.000 TL istenebilir. Bundan yüksek olan talepler sistem tarafından otomatik olarak reddedilir.
 • 7/24 başvuru imkanı vardır.
 • Onaylı kredi, her gün 02.00 ve 21.30 saatleri arasında kullanılabilir.

Bu kredi hakkında ve muhtemel faiz oranı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, bankanın telefon şubesini arayabilirler.

Akbank Kesin Onaylı Kredi

Akbank ön onaysız kredi şansı sunan bankalardan biri ve onlarda müşterilerine şubesiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu sayede Akbank müşterileri, acil nakit ihtiyaçlarını çok kısa süre içinde ve kolay bir şekilde finansman bularak gideriyorlar.

Akbank Direkt Kredi adıyla verilen bu fırsatın başlıca özellikleri şu şekildedir:

 • Akbank Mobil’deki salla özelliği sayesinde anlık ne kadar kredi alınabileceği öğrenilebilir. Buradan başvuru yapılabilir.
 • Akbank Mobil haricinde internet şubesi üzerinden ya da akbak.com adresindeki Akbank Direk Kredi formu doldurarak talepte bulunabilir.
 • En fazla 40.000 TL değerindeki krediler anında verilir.
 • Onay sonrası, kredi miktarı başvurusunun sahibine saniyeler içinde geçmektedir.

Garanti Bankası Kesin Onaylı Kredi

Garanti ön onaysız kredi sayesinde Garanti müşterileri, pratik ve çabuk bir şekilde kredi kullanma şansı elde ederler. Kesin onaylı kredi fırsatından yararlanmak isteyenleri bekleyen kredinin özelliikleri aşağıdaki gibidir.

 • İnternet Şubesi ya da bankanın mobil uygulaması üzerinden başvurulur.
 • Mininum vade süresi 3 ay, maksimumsa 60 ay olacak şekilde belirlenmiştir.
 • Bireysel müşterilerin, bu kredi için, talep edebilecekleri miktar en fazla 25.000 TL’dir.
 • Onay sonrası, şubeye gitmeden kredi kullanılabilir.