Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük tedirginliklerin biride kredi red kararı alıp almayacaklarıdır. Özellikle de düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin yaşadıkları tedirginlik artmakta ve kredi reddi çıkacağı endişesi ağır basmaktadır. Peki, kesin onaylı kredi nasıl kullanılır?

Altın Teminatlı Kredi Kampanyaları 

Bankaların kullandırdığı kredi paketleri arasında yer alan altın teminatlı krediler aynı zamanda kesin onaylı krediler arasında yer almaktadır. Altının çok kolay bir şekilde nakit paraya çevrilebilir bir teminat olması ve kredi tutarının tamamına karşılık teminat alınması nedeni ile altın karşılığı kredi veren bankalar müşterilerinin düşük kredi notu olmasına rağmen kredi onayı verebilmektedir.

Ancak kişinin altın teminatlı kredi paketlerinden yararlanmak istemesine rağmen kara listede olması durumunda ne yazık ki kredi onayı almaları mümkün değildir. Çünkü kara listede olanlara kredi verilmesi ilgili kanunlar ile yasaklanmıştır ve bankaların bu yasağı çiğnemeleri kesinlikle söz konusu değildir.

İpotekli Kredi Kampanyaları 

Bir diğer kolay kredi onayı alabileceğiniz paket ise ipotekli kredi paketleridir. İpotek karşılığı kredi kullandırımında bulunan banka yine kredi onayı vermekte olup ancak bu kredi paketinde çok düşük kredi notuna kredi verilmesi söz konusu olmamaktadır.

Bunun nedeni bankanın ipotek aldığı taşınmazı satarken zorluk yaşayabileceği endişesidir. Bu kişilerin kredi notu yükseltme taktikleri uyguladıktan sonra kredi başvuru formu doldurmaları daha doğru olacaktır.