Bankadan kredi kullanmak isteyen ancak kredi kartı reddi kararı ile karşı karşıya kalmaktan korkan kişiler genelde kesin kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmak istemektedir. Ancak kolay kredi veren bankalar bulunmasına rağmen kişinin kesin olarak kredi onayı alabileceğini garantileyen hiçbir banka bulunmamaktadır. Çünkü bankanın kredi başvurusunu onaylaması ancak bazı özel koşulların yerine getirilmesine bağlı olarak değişmekle beraber kişilerin de bu koşulları taşıyıp taşımadığı kesin değildir.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Kişinin bozuk kredi sicili ile kredi kullanması mümkündür. Ancak bunun için kesin kredi veren bankalar yerine en kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunulmaya çalışılmalıdır. Özellikle de son derece az kredi kullandıran bankalar daha fazla kişiye ulaşmak amacı ile sicili bozuk olana kredi vermeyi tercih edebilmekte olup Fibabanka ve Aktif Bank bu bankalara verilebilecek en iyi örneklerdir. Özellikle de N Kolay kredi paketi bu alanda en çok tercih edilmesi gereken kredi türüdür.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 

Düşük kredi notuna kredi onayı alınması bazı durumlarda mümkündür. Özellikle de kişinin yüksek maaş göstermesine rağmen düşük tutarlı bir kredi kullanmak istemesi durumunda yine en kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunması sonucunda kredi onayı alması mümkündür. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar sıralamasında ING Bank, Odeabank, Finansbank ve ABank gibi pek çok banka bulunmaktadır. Burada önemli olan kişinin kendi pozisyonunu belirlemesi ve bu pozisyona uygun bir başvuruda bulanmasıdır. Örneğin düşük kredi notuna kredi kullanmak isteyen kişinin ipotekli ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunması kredi onayı alma şansını arttıracaktır.