Kentsel Dönüşüm Kapsamında Evinizi Garanti Mortgage ile Yenileyin

Evinizi kentsel dönüşüm kapsamında yenilemek istiyorsanız Garanti Mortgage kapsamında cazip fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Garanti Mortgage evini yenilemek isteyenlere çok avantajlı teklifler sunuyor. 

“Mortgage uzmanı Garanti!” sloganıyla yola çıkan Garanti Mortgage, riskli yapılarını Kentsel Dönüşüm kapsamında yenilemek isteyenlere çok avantajlı teklifler sunuyor. Siz de bu avantajlı tekliflerden yararlanarak risk taşıyan yapılarınızı yenileyebilir, geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Garanti Mortgage size Kentsel Dönüşüm Planı çerçevesinde avantajlı faiz desteği veriyor. Garanti Mortgage, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İNDER, Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu iş birliği ile Kentsel Dönüşüm Finansman Modelleri oluşturmuştur. Bu modelleri Garanti Mortgage websitesinde bulabilirsiniz. Yazımızın devamında Garanti Mortgage desteği ile Kentsel Dönüşüm kapsamında evinizi yenilemek için atmanız gereken adımları bulacaksınız.

Garanti Mortgage Kredisi Nasıl Alınır?

Evinizi Kentsel Dönüşüm Planı çerçevesinde Garanti Mortgage ile yenilemek istiyorsanız öncelikle evinize risk tespiti yaptırmalısınız. Zira evlerin, Kentsel Dönüşüm kapsamında değerlendirilmesi için ya riskli alanda yer alması ya da riskli yapı olarak tespit edilmesi gerekmektedir.

Evinizin riskli alanda bulunduğunun tespit edilmesi ya da riskli yapı olduğuna karar verilmesi hâlinde eviniz hem sağlam hem de güvenli eve dönüştürülür. Bu tespiti yaptırmak için tapunuz ve nüfus cüzdanı fotokopinizle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığının lisanslı kuruluşlarına başvurmanız gerekmektedir. Eğer evinizin riskli alanda bulunduğu ya da riskli yapı olduğu tespit edilirse yıkım kararı verilir.

Evi Ne Zaman Tahliye Etmeniz Gerekir?

Size yıkım kararı tebliğ edildikten sonra en az 60 gün içinde evi tahliye etmeniz gerekir. Yıkımın ardından yeniden inşa süreci başlayacaktır. Bunun için bir müteahhitle anlaşılması şarttır. Bu noktada yapım bedelini nakit ödeme ile ya da kredi ile Garanti Bankası müteahhit hesabında bulundurmanız gereklidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Eksper Hesaplaması Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kentsel Dönüşüm kapsamında evinizi yenilemeniz durumunda Garanti Mortgage size çok avantajlı kredi desteği sunacaktır. Ayrıca hem kredi almanız hem de devlet tarafından sağlanan destekten yararlanmanız mümkün olacaktır. Devlet desteği konut için %4, iş yeni için %3 olarak belirlenmiştir. Devlet tarafından sağlanan bu destek en fazla 125.000 TL’lik tutar için geçerlidir.

İnşa ve maliyet bedeli de hesaplanması gereken diğer bedeller arasındadır. Bu hesaplamanın yapılması sırasında idare ile hak sahipleri arasında borçluluk durumu ortaya çıkabilir. Hesaplama yapılırken dikkate alınan unsurlar uygulama alanının ihale bedeli, arsa edinim bedeli, proje giderleri, yıkım ve nakliye giderleri, taşınmaz değerinin tespit masrafları, zemin iyileştirme giderleri ve müşavirlik giderleridir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.