Kredi notunu öğrenmek hem kredi onayı alınıp alınamayacağını başvuruda bulunmadan önce öğrenmek hem de kredi kullanılabilecek tutarı belirleyebilmek adına çok önemlidir. Kredi notu öğrenme işlemi günümüzde artık tüm bankalar tarafından sunulmakta olup aynı zamanda kurulan Findeks kredi notu sitesi üzerinden de sorgulama yapılabilmektedir. Burada önemli olan kişinin kendi tercihidir.

Findeks kredi notu sorgulama hizmeti ücretli bir hizmet olup bireysel müşterilerin yanı sıra aynı zamanda ticari işletme, kurum ve kuruluşlara da verilmektedir. İş yapacakları firmaları tanımak isteyen ya da açık çalışmayı düşündükleri şirketlerin güvenirliğini sorgulamak isteyen ticari firmalar da artık kredi notu sorgulama hizmetlerinden yararlanmak istemektedir. Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin Findeks sitesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Findeks sitesinin yanı sıra bankaların internet sitesi üzerinden de ücretli olarak kredi notu sorgulama hizmeti yapılabilmektedir. Ücretsiz kredi notu hesaplama konusunda da hizmet veren pek çok internet sitesi bulunmakta olup bu sitelere kişisel verilerin verilmesi kesinlikle önerilmemektedir. Bu bilgilerin kötü kişilerin eline geçmesi riski bulunduğu için güvenilir sitelerin tercih edilmesi önerilmektedir.