Kredi kullanmak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük sorunlardan biride bir başkasını kendilerine kefil olmaya ikna etmektir. Bu nedenle pek çok kişi kefilsiz kredi kullanmanın çaresini arar. Günümüzde kefilsiz kredi veren bankalar çoğunlukta olup burada önemli olan kişinin yüksek bir kredi notu ortalamasına sahip olup olmadıklarıdır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016

Ülkemizde hizmet vermekte olan özel bankalardan pek çoğu ve kamu bankaları kefilsiz kredi kullandırmaktadır. Günümüzde bankalar artık tamamen kredi notu sorgulaması yaparak bu not ortalaması üzerinden kredi onayı vermektedir.

Bu sayede yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin başvuruları hem çok daha kolay bir şekilde onaylanmakta hem de kefilsiz evraksız kredi kullanılmasına izin verilmektedir. Bu nedenle kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak yapmaları gereken şey kredi notunu mümkün olan en yüksek seviyede tutmaktır. Bunun için kredi notu yükseltme teknikleri düzenli olarak uygulanmalı ve not ortalaması iyi bir seviyede tutulmalıdır. Bu sayede bankalardan çok daha kolay bir şekilde kredi kullanmanız sağlanır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Bazı bankalar daha kolay kredi onayı vermekte olup özellikle de düşük kredi notu olanlara da kredi vermeleri ile ünlüdürler. Özellikle de kredi kullandırma kapasitesi diğer bankalara göre daha düşük olan ya da yeni hizmet vermeye başlayan bankalar diğerlerine oranla daha kolay kredi onayı vermektedir. Örneğin Finansbank, ING Bank ve Odeabank diğer bankalara oranla daha rahat kredi onayı veren bankalar olarak öne çıkmaktadır.