Günümüzde kefilsiz kredi veren banka sayısı çok az gibidir bu sebeple banka kredilerinde yaşanan en büyük sıkıntılardan biride kefil gösterme zorunluluğudur. Kefil olan kişinin direkt olarak banka tarafından borcun ödenmemesi durumunda borcun tahsili için muhatap alınması pek çok kişinin kefil olmak istememesine neden olur. Bu durum ise kefil göstermek zorunda olan kişinin kefil bulma sıkıntısı yaşaması anlamına gelmektedir.

Kefilsiz Krediler 

Ortaya çıkan bu sıkıntının çözülmesi için bankalar artık kefilsiz kredi kullanımına izin vermektedir. Ancak kefilsiz kredi veren bankalar 2018 ve 2019 yılında bunun için bazı şartlar aramaktadır. Kefil göstermeden kredi kullanmak isteyen kişinin hem kredi notu yüksek olmalı hem de belgelenebilir aylık geliri kullanmak istediği kredi tutarını rahatlıkla ödeyebilecek düzeyde olmalıdır.

Ancak bu şartlarda kredi kullanımı için banka onay verir. Aksi durumda bankanın kefilsiz kredi kampanyaları için dahi her zaman kefil talep etme hakkı bulunmaktadır. Yani kampanya kefilsiz kredi kullandırmak için düzenlenmiş olsa dahi kredi kullanmak isteyen kişinin kriterleri bankanın aradığı kriterle ile örtüşmüyorsa bu durumda banka kredi kullanmak istiyorum diyen müşterisinden ya kefil talep eder ya da kefil gösteremiyorsa kredi başvuru reddi kararı verir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir 2017 - 2018 ?

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir 2018 – 2019 ?

Yani banka her kredi başvurusunu onaylama mecburiyetinde olmadığı gibi her krediyi kefilsiz kullandırma mecburiyetinde de değildir. Burada önemli olan kredi başvuru formu dolduran kişinin bankanın aradığı kredi şartlarını taşıması ve bankanın değerlendirme kriterleri açısından aradığı özellikler ile örtüşmesidir.

Ayrıca bankalar üzerinden hipotek ettirebilecek mal varlığınız var ise rahatlıkla bankalar üzerinden kefilsiz bir şekilde kredi çekebilirsiniz.Ayrıca aşağıdaki bankaların özel olarak düzenlemiş olduğu kefilsiz kredi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • İşbankası
  • Finansbank

Bu bankalar özel gün ve haftalar müşterilerine hızlı nakim imkanı sağlamak için kefilsiz kredi paketleri sağlamaktadır, sizlerde bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz.