Eskiden banka kredisi başvurusunda ilk karşımıza çıkan ve bankaların ilk talep ettiği şey kefil oluyordu. Bu durumda da nakit ihtiyacımız olduğunda bize kefil olması için başkalarından yardım istememiz gerekiyordu. Eğer kefil gösterebileceğiniz bir yakınınız yoksa da banka kredisi büyük oranda hayal oluyordu. Oysa artık bankaların hemen hepsi, hem kefilsiz, hem de ekstra belgesiz kredi veriyor.

Sadece TC kimlik numaranız ve belgelenebilir net gelirinizi SMS ile bankanın numarasına mesaj göndererek kredi başvurunuzu yapıp tamamlayabilirsiniz. Üstelik kredi başvurunuzun cevabı 5 dakika cebinize gelir; dahası şubeye kadar gitmenize gerek kalmadan, başvurduğunuz tutar vadesiz hesabınıza yatırılır. Böylece siz de kefilsiz belgesiz kredi almış olursunuz. Peki, kefilsiz belgesiz kredi veren bankalar hangileri?

  • Finansbank: SMS ile ya da bankanın internet şubesinden yapacağınız ihtiyaç kredisi başvuruları için banka herhangi bir gelir ya da kefil talep etmemektedir. Kredi notunuz Türkiye ortalamasının üzerindeyse, Finansbank’tan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.
  • Garanti Bankası: Gelir belgesi, kefil ya da ikametgah belgesine gerek kalmadan, sadece bir kısa mesaj ile yapacağınız kredi başvurusu ile 36 aya varan vade seçeneği ve 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.
  • İş Bankası: Krediniz artık hiç olmadığınız kadar yakın. Bankada vadesiz hesabınız varsa, SMS ile yapacağınız kefilsiz belgesiz kredi başvurusunun ardından onaylanan krediniz anında hesabınıza yatar.
  • Akbank: Akbank’ın sunduğu fırsatlardan biri de belgeye ya da şubeye gitmenize gerek kalmadan, kefil göstermeden kredi alabilmenizdir. 50.000 TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçlarınız için Akbank’tan hızlı ve kolay kredi alabilirsiniz.