Kart borcum güvende hayat sigortası, sizin başınıza istenmeyen şeylerin gelmesi durumunda kartınızın borcunun ödenmesini sağlayan bir kart sigortası türüdür. 

Kart borcum güvende hayat sigortası, Denizbank’ın müşterilerine MetLife Emeklilik tarafından sunulan bir sigortadır. Eğer Denizbank kredi kartı sahibiyseniz bu sigortadan fayadalanmanız mümkündür. Bu sigortanın amacı hayatınızı kaybetmeniz, kaza ya da hastalık sonucu sürekli sakatlık geçirmeniz durumunda kartınızın borcunun ödenmesidir.

Kart Borcum Güvende Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Kart Borcum Güvende hayat sigortası başınıza büyük bir felaket gelmesi durumunda işsiz kaldığınızda, geçici olarak iş göremezlik raporu aldığınızda ya da bu ve benzeri kredi kartı borcunuzu ödeyemeyeceğiniz risklerle karşı karşıya kaldığınızda kredi kartı borcunuzun ödenmesini sağlar. Her ne kadar isminin içinde hayat sigortası geçse de aslında sizin hayatınızı değil kart borcunuzu güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Denizbank kredi kartınız varsa sizin de kart borcum güvende hayat sigortasından yararlanmanız mümkündür. Tehlikeli işlerde çalışıyorsanız, işsiz kalma riskiniz varsa, kart borcunuzun kimsenin üstüne kalmasını istemiyorsanız kart borcunuzu Kart borcum Güvende hayat sigortası ile sigortalayabilirsiniz.

Kart Borcum Güvende Hayat Sigortası Kapsamı

Kart borcum güvende hayat sigortası pek çok olumsuz durumu kapsamaktadır. Bunlar vefat etmek, geçirilen bir kaza ya da hastalık sonucunda sakat kalmak, istem dışı şekilde işsiz kalmak ya da geçici iş göremezlik raporu almaktır. Eğer sigorta süresi içinde vefat ederseniz lehtarlara teminat ödenir.

Eğer sigorta süresi içinde kaza sonucu hemen ya da kazadan sonraki iki yıl çinde kalıcı sakatlık yaşarsanız kart borcunuz sigorta şirketi MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından ödenmektedir. Burada sürekli ve tam sakat kalmak ifade edilmektedir. Kazanın gerçekleştiği tarihteki kredi kartı borcu bankaya ödenir.

Hastalık sonucu sakatlık durumunda yine hastalığın gerçekleştiği tarihteki kredi kartı borcu şirket tarafından bankaya ödenmektedir. Burada hasta olduğunuz tarihten itibaren 180 gün boyunca kesintisiz olarak sizin iş yapmanıza engel olan ve bu sürenin sonunda iyileşme ihtimalinizin bulunmadığı kalıcı bir sakatlık yaşamanız ifade edilmektedir.

Tam sakat kaldığınızda şirket kredi kartı borcunuzu öder. İstem dışı olarak işsiz kalırsanız ya da geçici iş göremezlik raporu alırsanız kredi kartı borcunuz yine şirket tarafından ödenecektir.