Kredi kullanan ya da kredi kartı bulunan ve bankalara borcu olan kişilerin bu borçlara ait ödemeleri zamanında yapmamaları durumunda yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalmaları kaçınılmazdır. Bankaya borcum var diyenlerin bu nedenle borçlarını ödeme düzenlerine dikkat etmeleri ve mutlaka son ödeme tarihi içerisinde borçlarını yatırmaları gerekir.

Benim Borcumdan Dolayı Babama Haciz Gelir Mi?

Bankalara olan borçlar konusunda merak edilen sorulardan biride borçtan dolayı haciz uygulamalarıdır. Banka borcundan haciz kişinin banka avukatı tarafından yasal takip altına alınması durumunda yaşanmaktadır.

Yasal takibe düşen kredi ve yasal takibe düşen kredi kartı borcu bulunan kişilerin evlerine haciz gelebilmektedir. Nereye haciz geleceği konusunda ise adresi belirleyen etken kişinin ikametgah adresidir. Yani evin sizin, babanızın ya da ailenizin olmasının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan borcum var ödeyemiyorum diyen kişinin ikametgah adresidir.

Kardeşimin Borcundan Dolayı Bana / Evimize Haciz Gelir Mi?

Kardeşimin Borcundan Dolayı Bana / Evimize Haciz Gelir Mi?

Kardeşimin Borcu Yüzünden Bana Haciz Gelir Mi?

Haciz uygulamaları son derece kapsamlı kurallara sahip olmakla beraber yeni çıkarılan yasalar ile beraber tüketicilerin korunması konusunda uygulamalar geliştirilmiştir. Kardeşinin borcu nedeniyle haciz işlemine uğrayıp uğramayacağını merak eden kişilerin ilk yapmaları gereken aynı adrese kayıtlı olup olmadıklarını kontrol etmektir.

Aynı adreste ikametgah adresi görünen kişilerin hacize uğramaları mümkünken kişinin haciz memurlarına el koymak istedikleri eşyaların kendilerine ait olduğunu faturası ile kanıtlması durumunda el konulması kesinlikle mümkün değildir.