Kamu Personeline Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi

Borsa Ne İşe Yarar?

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi Vakıfbank tarafından verilen bir kredidir. Bu krediden sadece kamu personelleri yararlanabilmektedir. Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi Vakıfbank tarafından kamu personellerine özel olarak oluşturulmuş bir kredidir. Kamu personeline özel ihtiyaç kredisinden yararlanabilecek kişiler kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar, kadrolu işçiler, T.C. Emekli Sandığı emeklileri, SSK emeklileri ve Bağ Kur emeklileridir. Yani kamu çalışanıysanız ya da emekliyseniz Vakıfbank’ın sunduğu bu çok avantajlı krediyi alabilirsiniz. Vakıfbank, bu krediyi alan kamu personellerine ve emeklilere kredi geri ödemesi konusunda avantajlı taksitler sunmaktadır. Vakıfbank’tan Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi aldığınızda kredi geri ödemelerinizi dört farklı şekilde yapmanız mümkündür. Bu kredi geri ödeme seçeneklerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memursanız, kadrolu işçi iseniz ya da T.C. Emekli Sandığından, SSK’dan ve Bağ Kur’dan emekli iseniz Vakıfbank’ın kamu personeline özel ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Vakıfbank, kredi geri ödeme taksitleri konusunda size dört farklı seçenek sunmaktadır. Vakıfbank kredi geri ödemelerinizi isterseniz aylık eşit taksitlerle ödeyebilirsiniz. İkinci seçeneğiniz kredi geri ödemelerini üç ay ödemesiz yapmak yani üç ay ertelemek ve sonra aylık eşit taksitlerle ödemektir. Üçüncü seçeneğiniz ise kredi geri ödemelerinizi üç ayda bir taksitli yapmaktır. Bu durumda ödemeniz gereken taksitler hâliyle yükselecek yani daha fazla olacaktır. Son seçeneğiniz de kredi geri ödeme taksitlerinizi değişken taksitli olarak ödemektir. Bu durumda ödemeniz gereken taksitlerin tutarı ay ay değişiklik gösterecektir. Yani bazı aylarda taksit tutarı yüksek olurken, bazı aylarda daha düşük olacaktır.

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi Vakıfbank tarafından 1.000 TL’den 70.000 TL’ye kadar alınabilmektedir. Kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı her bankanın aldığı gibi binde beş oranında alınmaktadır. Ancak elbette banka bu tutara banka tarafından BSMV eklenmektedir. Kredi faiz oranları aylık %1,11 oranından başlamakta ve %1,25 oranına kadar değişmektedir. Bu krediyi 3 aydan başlayıp 48 aya varan vadelerle alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kırmızı Kalem Banka

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi alırken aylık kredi geri ödeme taksitlerinizin ne kadar olacağına, aldığınız krediye ne kadar faiz uygulanacağına ve ne kadar kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı ödeyeceğinize dair zihninizde sayılar oluşması için aşağıda verdiğimiz örneği inceleyebilirsiniz.

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi Vakıfbank tarafından 1.000 TL ile 70.000 TL arasında değişen tutarlarda ve %1,11 oranı ile %1,25 oranı arasında değişen faiz oranlarıyla verilmekte. Şimdi 10.000 TL kamu personeline özel ihtiyaç kredisini 48 aya vadeyle aldığınızı düşünelim. Bu durumda banka aldığınız krediye aylık %1,16 oranında faiz yansıtacaktır. Bu kredi için 50 TL kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekecektir. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 287,03 TL olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.