Kamu bankalarından yeni destek paketi açıklaması yapıldı. Kamu bankalarınca yapılan açıklamaya göre; KOBİ’lere 100 bin liraya kadar “Mikro İşletmeler Destek Paket” kampanyası birçok işletme için hayata geçirildi. 100 bin liralık bu kredi türünden yararlanmak isteyen firmaların cirosunun en az 3 milyon lira olması gerekiyor. Gerekli şartları yerine getiren firmalar; yıllık yüzde 11,5 faiz ile birlikte 48 ay vade seçeneklerinden faydalanmış olacak.

Yıllardır desteklerini eksik etmeyen kamu bankaları, bu desteklerini pandemi dönemi içerisinde de sürdürmeye devam ettiler. Yapılan yeni bu kampanya ile KOBİ’ler, 100 bin liraya kadar Mikro İşletmeler Destek Paket sisteminden faydalanabilecek.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank üçlüsünden gelen açıklamaya göre; Mikro İşletmeler Destek Paketi KOBİ’ler için hayata geçirildi.

Kamu Bankaları KOBİ'ler İçin Yeni Destek Paketini Hayata Geçirdi

Kamu Bankaları KOBİ’ler İçin Yeni Destek Paketini Hayata Geçirdi

KOBİ’ler Yıllık Yüzde 11,5 Faiz Oranı İle 100 Bin Lira Kullanabilecek

Ortaya çıkarılan Mikro İşletmeler Destek Paketi, KOBİ’lerin imdadına yetişmeyi başarıyor. Bu paket işletmelerin; maaş giderlerini, kira ödemelerini ve diğer temel maliyetlerini karşılanmasına ve ayrıca nakit akışına destek olmasına büyük katkı sağlıyor. Bu destek kredisi ile KOBİ’lerin ticaret akışları sorunsuz bir şekilde sürdürülmüş olacaktır.

KGF teminatlı olarak, yıllık yüzde 11,5 faiz oranıyla birlikte 48 ay vade seçeneğinden yararlanmak isteyen işletmenin cirosunun 3 milyon TL olması gerekiyor. Bu rakamın altında olanlar, 100 bin liralık krediden yararlanması mümkün olmayacaktır. Ancak, 1 milyon ve altında olan işletmeler ise; 50 bin TL’lik krediden faydalanabilecekler.

KOBİ’ler Yıllık Yüzde 11,5 Faiz Oranı İle 100 Bin Lira Kullanabilecek

KOBİ’ler Yıllık Yüzde 11,5 Faiz Oranı İle 100 Bin Lira Kullanabilecek

Bu krediden faydalanacak olan işletmeler, bu kredinin sadece yüzde 10’unu nakit olarak kullanabilecek ve diğer kalan yüzde 90’lık kısmını ise; iş ödemeleri Havale-EFT ve işletme giderlerinde kullanacaklardır. Aynı zamanda bu tüm bu giderlerin kurumsal kart üzerinden gerçekleşmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye, kamu bankalarından ulaşılabileceğini hatırlatmak isteriz.