Bankalar müşterilerine sundukları hizmet türlerini sürekli olarak çeşitlendirerek müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya devam ediyorlar. Kadın girişimcilerin ülkemizde de sayılarının giderek artması ile birlikte çeşitli bankalar artık kadınlara iş hayatlarında da destek olabilme adına dönem dönem belirli şartlar çerçevesinde krediler sunuyorlar.

Profesyonel iş yaşantısı içerisinde aktif bir şekilde bulunmak isteyen kadın girişimcilere yönelik olarak düzenlenen bu kredi türleri, kadınların iş hayatında daha fazla yer alabilmesi ve onların ciddi bir şekilde desteklenebilmesi için hazırlanıyor.

Her bankanın kendi içerisinde belirli şartlar ile sunduğu kadın girişimcilere özel destek kredileri arasından kendi ihtiyaçlarınıza yönelik olan kredi türünü seçerek sizler de iş hayatına giriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Ülkemizde kadın girişimcilere destek vermekte olan bankalar arasında ilk sırada Ziraat Bankası yer alıyor. Kredi kampanyaları ile kadın girişimcilere hizmet vermekte olan Ziraat Bankası, kadınlara sunduğu avantajlı kredi seçenekleri ile birlikte Hazine Destekli Garanti Fonu (KGF) kefalet desteği de sunuyor. Böylelikle en uygun faiz oranlarından yararlanarak kredilerinizi talep ederek kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Paket halinde olan kredi kampanyalarındaki tüm avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

TEB Kadın Girişimciler için Kredi

TEB tarafından kadın yöneticilere sahip olan işletmelere sunulmakta olan destek ve yardım kredisinin amacı kadın girişimcilerin teşvik edilmesini sağlamaktır. “İş Hayatında Kadın” adlı programı ile iş kurmak ve mevcut işlerini geliştirmek isteyen kadınlara kredi veren TEB bankası 75.000 TL’lik kredileri 36 aya kadar vadeli olarak sunuyor.

Garanti Bankası Kadın Girişimciler için Kredi

Üretim ve hizmet kalitesini arttırmak isteyen kadınlara yönelik bir kredi imkanını da Garanti Bankası sunuyor. Garanti Bankası’nın kadın girişimcilere yönelik sunmuş olduğu kredi paketi işyeri kredisi, oto kredisi ve nakit kredi gibi kendi içerisinde üç ayrı türde birbirinden ayrılıyor.

İş bankası Kadın Girişimci Kredisi

İş Bankası tarafından kadın girişimcilere sunulan krediler ülkemizdeki en uygun faiz oranlarına sahip olan girişimcilik kredisi olarak nitelendiriliyor. Uygun faiz oranları ile İş Bankası’ndan kadınlara yönelik düzenlenen girişimcilik kredilerinizi çekebilirsiniz.