Kadıköy Konut Projeleri 2016 – 2017

İstanbul’un merkezi yerleşim alanlarından biri olan Kadıköy; denize yakın konumu, nezih semtleri, yükselen yaşam standartı ve ulaşımın oldukça kolay olması yönüyle yine şehrin en lüks konutlarını bulabileceğiniz ilçelerden biridir. Kentsel dönüşümün arttığı ilçede, yenilenen konut projeleri ile birlikte konut fiyatları her zamankinden daha çok artmış durumda. Metro, metrobüs, Marmaray, vapur gibi ulaşım seçeneklere yakın bir konumda oluşu da ilçedeki konut fiyatlarının artmasındaki en etkili nedenlerden. Kentsel dönüşüm ile birlikte yükselen binalar ve lüks bir yaşam vaat eden rezidanslar ile Kadıköy’den ev alabilmek giderek zor bir hale geliyor.

Yatırım yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği ilçelerden biri olan Kadıköy, özellikle son 5 yılda konut fiyatlarında ciddi bir yükseliş ile karşı karşıya. 6-7 yıl önce alınan bir daireyi, bugün %30 hatta %40 kar ile satmak mümkün. Bunda ulaşımdaki gelişmelerin ve yüksek yaşam kalitesinin de payı büyük.

Fenerbahçe, Acıbadem, Kızıltoprak, Kuyubaşı, Kalamış, Moda gibi şehrin eski ve köklü semtlerinde konut fiyatları her geçen gün artmaya da devam ediyor. Özellikle yeni konut projelerinde fiyatlar ortalama 1 milyon TL’den başlıyor.

Rahat, konforlu ve lüks bir yaşam vaat eden Kadıköy, şimdilerde İstanbul’un en değerli yatırım alanlarından biri. Birçok ilçeye oranla yeşil alanların, mahalle ortamının ve doğru yapılanmanın fazla olduğu Kadıköy’de, son dönemde özellikle Fikirtepe büyük ilgi görüyor. Kadıköy’ün yeni gözdesi Fikirtepe, kentsel dönüşümün ardından bambaşka bir yaşam alanına dönüştü. Oturmak ya da yatırım amacıyla Fikirtepe’den ev sahibi olmak istiyorsanız ortalama 700 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. 1+1’lerde fiyatlar 550 bin TL civarındayken, 3+1 ve 4+1’ler için bu rakam 1 milyon TL’yi bulabiliyor.

Göztepe de yine Kadıköy’ün son dönemde yükselen yıldızlarından. Kentsel dönüşüm ile eski binaları yepyeni, lüks ve modern yapılara dönüştürülen semtte ev fiyatları 600 bin TL’den başlayarak 3 milyon TL’ye kadar yükseliyor. Kadıköy’ün en nezih metlerinden biri olan Erenköy’de de fiyatlar benzer durumda. Bağdat Caddesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan Erenköy’de konut sahibi olabilmek için minimum 700 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Acıbadem’de de fiyatlar farklı değil. Özellikle Kadıköy merkeze çok yakın bir konumda olması, ulaşım, eğlence ve birçok açıdan en ideal konumlarından biri olan semtin en iyi sitelerinden biri olan Almondhill’de 1+1 daireler 1 milyon TL’den başlıyor. 3+1 ve 4+1 dairelerde ise fiyatlar 3 milyona yaklaşmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Vadeli Hesap Nedir? Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Çamlıca Konakları’nda ise 3+1 daireler 1.350.000 $’a kadar yükseliyor. Durum böyle olunca da Kadıköy gibi bir semtte, özellikle yeni yapılmış bir konut projesinden daire satın almak ciddi paralar harcamak anlamına geliyor. Kadıköy’de eviniz varsa oldukça şanslısınız. Özellikle kentsel dönüşüm projeleri ile mevcut eviniz yenilendiğinde değeri mevcut fiyatının birkaç katını bulabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.