Kredi çekme şartları arasında yer alan şartlardan biride yaş sınırıdır. Her bankanın uyguladığı kredi yaş sınırı seviyesi farklı olup en kolay kredi veren bankalar tarafından bu sınır esnetilirken zor kredi veren bankalar için ise bu sınır daha düşük tutulmaktadır, Peki, kaç yaşına kadar kredi çekilir?

Kaç Yaşına Kadar Kredi Çekilebilir?

Kredi çekmede yaş sınırı olarak uygulanan sınır bankalara göre değişkenlik göstermekle beraber ülkemizde artık ortalama yaş sınırının yükselmesi ile beraber kredi kullanma yaş sınırı için de esneklikler sağlanmaktadır. Kişinin kredi kullanma yaş sınırı olarak uygulanan sınır ise hem kullanmak istediği kredi türüne hem de bu krediyi kullanacağı bankaya göre değişmektedir.

Tüketici Kredisi Yaş Sınırı Nedir?

Tüketici kredisi kullanmak isteyen kişilerin yaş sınırı olarak aranılan sınır kişinin ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurmak istediği bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin ING Bank ihtiyaç kredisi yaş sınırı olarak 70 yaş sınırı uygularken Akbank’ta 70 yaşa kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Ancak çoğu bankada 60 yaş üstüne kredi bazı özel teminatlar ile kullandırılmaktadır. Yani kredi çekmede yaş sınırı olarak genelde tüm bankalar 60 yaş sınırını temel almaktadır.