Tüm kredilerde belirli bir yaş sınırı uygulanmaktadır. Özellikle de uzun vadeli kredi türleri arasında ilk sırada yer alan konut kredisi başvurularında yaş sınırı çok daha ciddi bir şekilde uygulanmaktadır. Burada uygulanan yaş sınırı kredi vadesine bağlı olarak belirlenmektedir.

Örneğin konut kredisi yaş sınırı için genelde bankalar 65 yaş sınır uygulanmakta olup bu nedenle 55 yaşında konut kredisi başvurusunda bulunan bir kişi en fazla 10 yıllık konut kredisi kullanabilmektedir. Ancak bu yaş sınırı her banka tarafından farklı belirlenmektedir. Örneğin A Bankası 65 yaş sınırı uygularken B Bankası için ise bu sınır 70 yaşa kadar çıkarılabilmekte ya da C Bankasında 60 yaşa kadar düşürülebilmektedir.

Burada önemli olan bankanın kendi kredilendirme politikası, kullanılmak istenen kredi türü ve kullanılacak olan kredinin vadesidir. Yani bazı bankalar 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi için 70 yaş sınırını esnetebilirken vade süresi uzadıkça kredi yaş sınırı düşmektedir. Burada bankanın ana amacı kredi geri ödemesinin sağlıklı bir şekilde tahsil edilmesi için gereken en uygun ortamı oluşturabilmektir.