Atölye, büro, depo, ambar vs. gibi işyerlerini her türlü riske karşı korumak için işyeri sigortaları düzenlenir. İşyerimizin içindeki demirbaşlardan, makinelere, elektronik cihazlardan, dekorasyona, emtealara ve çeşitli eşyaya kadar her türlü taşınmaz değerimiz işyeri poliçesi ile güvence altına alınır.Ayrıca işyeri poliçeleri fabrikalar, imalathaneler ve her türlü satış yerleri içinde düzenlenmektedir.

İşyeri Sigortası Teminatları Nelerdir

Genel olarak işyeri poliçeleri her türlü riski içinde barındıran paket poliçe halinde sunulmaktadır. Bunlar arasında; yangın, yıldırım infilak; deprem, su baskını, fırtına ve yer kayması gibi doğal afetler; dâhili su basması; hava, deniz ve kara taşıtları çarpması; hırsızlık (demirbaş, makine, emtea ve demirbaşlarda oluşabilecek her türlü hırsızlık riski), grev, lokavt, kötü niyetli hareketler, terör, kargaşalık ve her türlü halk hareketleri sayılabilir.

Ayrıca saydığımız bu riskler sonucunda oluşacak hasarlar neticesinde işyerinde imalatın veya üretimin durması sonucunda oluşan kayıplar da iş durması adı altında teminata dâhil ediliyor. Yine hasar sonucunda oluşacak kira kayıpları ve alternatif işyeri değişiklikleri de paket poliçenin içerisinde yer alan alternatif teminatlar arasında bulunmaktadır.

Paket poliçe dışında isteğe bağlı olarak işyeri poliçesinin içerisinde sunulan teminatlar da bulunmaktadır. Bunlar arasında her türlü gasp olasılığına karşı taşınan para teminatı; Emniyeti suiistimal, dış cephe veya iç cephe fark etmeksizin her türlü cam kırılması, asansör sorumluluk ve otopark sorumluluk teminatı, ferdi kaza, dolu ve teminatı sayılabilir.

İşyeri Sigortası Süreleri Ve Ödemesi

Kendinizin de belirleyebileceğiniz gibi ayrıca ihtiyaç duymanız halinde sigorta şirketleri tarafında da gönderilebilecek eksperler tarafından fabrikanız ya da işyerinizde gerekli incelemeler yapılarak en uygun teminat bedelleri belirlenir ve en sağlıklı poliçe yapılması sağlanır. İşyeri poliçesi de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi en az 1 yıllık düzenlemekte isteğe bağlı olarak daha uzun da yapılabilmektedir. İster peşin ister taksitli her türlü ödeme imkânı da mevcuttur