Kendi işinin sahibi olmak isteyen kişiler için özel olarak açılan işyeri açma kredisi farklı pek çok banka tarafından verilmekte olup aynı zamanda devlet destekli faizsiz işyeri açma kredisi paketleri de bulunmaktadır. Özellikle de KOSGEB işyeri açma kredisi paketlerinde verilen hibe kredi desteği sayesinde hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek çok daha kolaydır.

Ancak hibe kredi desteği almak isteyen kişilerin mutlaka KOSGEB girişimci eğitim destek programlarına katılmaları ve bu eğitim tamamlayarak girişimci sertifikası almış olmalıdır. Bu sertifikayı alan kişilerin KOSGEB hibe kredi paketlerine başvuruda bulunarak geri ödemesiz işyeri açma kredisi kullanmaları mümkündür. Buna ek olarak daha yüksek tutarlı işyeri açma kredi desteği almak isteyen kişilerin 1 yıl geri ödemesiz, faizsiz kredi desteği almalarına izin verilmektedir.

Bankalardan işyeri açma kredisi almak ise çok daha kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken gerekli kredi notu ortalamasına sahip olmak ve kullanmak istediğiniz kredi tutarını ödeyebileceğinizi bankaya kanıtlamaktır. Bunun ardından banka işyeri açma kredisi başvurunuzu onaylayarak ilgili kredi kullanma prosedürünü başlatacaktır. Bu süreçte banka kredi istihbaratı yapacak ve uygun bulunmanız durumunda kredi onayı verecektir.