İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin bu kredinin geri ödemesi için gösterebilecekleri bir kaynağa sahip olmalıdır. Yani bankalar kredinin geri dönüşünü sağlama almak adına mutlaka kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinin düzenli bir gelire sahip olmalarını ister. Bu noktada banka için kredi kullanmak isteyen müşterisinin işi olup olmadığı değil düzenli bir geliri bulunup bulunmadığı önemlidir.

Çalışmadan Kredi Çekmek 

Bazı şartları taşımanız durumunda çalışmayana kredi veren banka bulunmaktadır. Çünkü burada banka için önemli olan kişinin ödemede kullanacağı bir geliri bulunup bulunmadığıdır. Örnek vermek gerekirse kiralık evi olan bir kişi çalışmasa dahi kira kontratını gelir belgesi olarak göstererek kredi kullanma imkanına sahiptir. Yine öğrenim kredisi desteği alan öğrencilere bankalar burs tutarı kadar kredili mevduat hesabı açarak acil nakit para ihtiyaçlarını gidermelerine imkan sağlamaktadır.

Geliri Olmayana Kredi Veren Bankalar 

Ne yazık ki gelir belgesiz kredi kullanmanız mümkün değildir. Tıpkı hiçbir geliri olmayan kişilere borç para vermek istemeyeceğiniz gibi bankalarda gelirsiz kredi kullanımına asla izin vermemektedir. Bunun nedeni bankanın kredi geri dönüşünü garanti altına almak istemesi ve batık kredi riskini mümkün olan en alt seviyeye çekebilmektir.

İşsizlere Devlet Kredisi 

Kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi amacı ile KOSGEB kredileri kullandırılmakta olup işsizlere faizsiz kredi desteği de sağlanmaktadır. Ancak bu tip krediler işyeri açmak ve iş kurmak isteyen kişilerin desteklenmesi amacı ile kullandırılmakta olup tek amaçları üretimin artmasını sağlamaktır. Yani çalışmayan kişinin bu kredileri kullanarak kendi nakit ihtiyaçlarını gidermesi mümkün değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.