Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli koşulları taşımaları gerekmektedir. Bu koşullardan biri de kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olması ve mutlak suretle bu gelirini belgeleyebilmesidir. Peki, işsize kredi verilir mi?

İşsizlere Kredi Veren Bankalar 

Bankaların tümü kar amacı ile hizmet veren kurumlar olup en önemli öncelikleri zarar etmeden mümkün olan en yüksek kazancı elde etmektir. Bu nedenle kredi başvurularından yüksek tutarda faiz geliri elde eden bankalar mümkün olduğunca fazla kredi kullandırmaya çalışmakla beraber asla geri dönüşü riskli olan kredi başvurularını kabul etmemektedir Bu nedenle bankalar işsize kredi başvurusu konusunda son derece katı bir tutum sergilemekte ve çalışmayanlara kredi verilmesine kesinlikle izin vermemektedir.

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 

Ne yazık ki işsizseniz ve bankaya herhangi bir gelir belgesi sunamıyorsanız bu durumda kefilsiz kredi kullanmanız hiçbir şekilde mümkün değildir. Bankanın hatırı sayılır müşterilerinden birini kefil göstermeniz durumunda düşük tutarlı bir kredi limiti için onay almanız mümkün olabileceği gibi ipotekli ihtiyaç kredisi içinde de yine kefil göstermeniz şartı ile kredi onayı alabilmeniz mümkün olacaktır.

Çalışmıyorum Kredi Çekmek İstiyorum 

Çalışmadığınız için bankadan kredi kullanmak istemeniz durumunda mutlaka farklı bir gelir belgesi sunmanız gerekir. Kira kontratı bu tip belgeler arasında bulunmakta olup yine altın teminatlı ihtiyaç kredisi gibi kredilerde kredi onayı alma şansınız bulunmaktadır.