Yeni bir işyeri açmak, kendi işinin sahibi olmak ve kurduğu işlerini büyütmek tüm girişimcilerin ortak hedefidir. Yapılan iş ne olursa olsun hedef her zaman büyük tutulmalı, gelişmeye yönelik yeniliklerden asla korkulmamalıdır. Günümüzde gerek KOSGEB kredileri gerekse de bankaların kullandırdığı işyeri destekleme kredileri ve KOBİ kredileri bu alanda en büyük destekçiniz olmayı başaracaktır.

KOSGEB Destekleri 

Türk ekonomisinin en büyük lokomotif güçlerinden biri olarak kabul edilen küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacı ile kurulan KOSGEB düzenli aralıklarla destek kredisi kullandırmaktadır. Devam eden işletmelerin büyümesi ve Ar-Ge çalışmaları için kredi desteğinde bulunan KOSGEB aynı zamanda girişimci kredisi ile de yeni işyeri açmak isteyen genç girişimcilerin desteklenmesini amaçlamaktadır. KOSGEB il müdürlükleri ve iletişim bilgileri üzerinden KOSGEB kredileri ve destekleri hakkında daha detaylı bilgi alarak başvuruda bulunmanız mümkündür.

İşyeri Büyütme Kredisi 

İşlerimi büyütmek istiyorum diyen kişilerin tercih edebilecekleri yöntemlerden biride işyeri büyütmetmek için bankalar tarafından verilen kredileri kullanmaktır. Banka işyeri kredileri son derece çeşitli olup bazı bankalarda son derece uygun kredi faiz oranları uygulanmaktadır. Özellikle de KOSGEB işyeri kredisi kullanmakta zorlanan kişilerin banka işyeri kredileri arasından seçimde bulunmaları önerilmektedir.