İşkur YouTuber Yetiştirmeye Hazırlanıyor

İşkur YouTuber yetiştirmeye hazırlanıyor. Google ile iş birliği yapan kurum gençleri YouTuber yapmaya hazırlanıyor. İşkur’un bu hamlesi ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için yazımızı okuyun.

İşkur bildiğiniz gibi pek çok yararlı uygulamaya imza atan bir kurum olarak çalışmalarını sürdürüyor. Meslek edindirme kursları, kadınları iş hayatına kazandırma kursları ve pek çok alanda meslekî eğitim kursları veren kurum gençleri eğittikten ve işe hazırladıktan sonra onları uygun iş yerlerine yerleştiriyor. Şimdi ve İşkur, YouTuber yetiştirmek konusunda hazırlıklar yapıyor.

İşkur’lu YouTuber’lar

İşkur Google ile bir iş birliğine imza atarak Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan gençleri YouTuber olarak yetiştirme kararı aldı. Buna göre YouTuber olarak gençlerin yeni gelir kapısına yöneleceği söyleniyor. YouTuber eğitimi şeklinde adlandırılan bu yeni eğitim İşkur tarafından verlecek. YouTube son zamanlarda yeni bir para kazanma yeri olarak görülüyor.

YouTube’dan çok para kazanan ve son zamanlarda çok görüntülenme alarak paraya para demeyen YouTuber’lar mevcut. Bu kişilerin aylık kazancı 30 bin TL’yi bulabilmekte. Ancak bu parayı her YouTuber’ın kazanabilmesi mümkün değil. Yine de pek çok kişi YouTube’da para kazanmak ümidiyle kanallar açmakta ve bu kanallara çok sayıda video yüklemekte.

Türkiye’de YouTube’dan İyi Para Kazanan YouTuber Var Mı?

Türkiye’deki gençlerin en çok sorduğu sorulardan biri Türkiye’de YouTube’dan çok büyük paralar kazanan YouTuber olup olmadığıdır. Bunun için YouTube’dan para kazanma yollarına bakmak gerekir. Buna göre YouTube’dan para kazanmak için iyi videolar yüklemek şarttır. Ayrıca takipçi sayısının da iki milyona ulaşması gerekmektedir. Videoların görüntülenme oranı yüksek olmalıdır. Eğer tüm bu koşullar sağlanırsa bir ayda 10 bin TL ila 30 bin TL arasında para kazanmak mümkündür.

İşkur söz konusu YouTuber eğitimlerini Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında vermektedir. Buna göre gençlerin girişimcilik özellikleri geliştirilecek ve dijital becerileri geliştirilecektir. Bildiğiniz gibi İşkur, Ticaret Odası ile yaptığı iş birliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri de vermektedir. YouTuber eğitimleri işte bu eğitimlere benzeyecektir.

Öncelikle Belirli İllerde Verilecek

İşkur sözünü ettiğimiz YouTuber eğitimlerini öncelikle belirli illerde vermeyi planlamaktadır. Bunun için İşkur Genel Müdürü İsmet Köksal, Google Türkiye Ofisi ile bir toplantı yapmış ve dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapmıştır. Bu planlamaya göre öncelikle Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da YouTuber eğitimleri verilecektir.

İşkur bu eğitimlerle gençlere yeni iş olanakları sunmayı amaçlamaktadır. Aslına bakarsanız Google tarafından zaten üniversitelerde dijital girişimcilik ve Nasıl YouTuber Olunur? gibi eğitimler verilmektedir. Gençler bu eğitimler sayesinde dijital olarak nasıl girişimci olacaklarını ve YouTube’dan nasıl para kazanacaklarını öğrenmektedirler.

İşkur’un YouTuber eğitimlerinin verilen illerde gençlere ne kadar fayda sağlayacağı şu an için merak konusu. Eğitimlerin işe yarayıp yaramayacağını ve gençlerin YouTuber olma yolunda kazanç elde edip etmeyeceğini bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.