Evde iş yapmak istiyorum diyen ev hanımları için pek çok iş imkanı sunulmakta olup ne yazık İŞKUR bu konuda meslek edindirme kursları ile ev hanımlarına destek olmaktadır. Pek çok meslek edindirme kursu açan İŞKUR bu sayede hem ev hanımlarının sosyalleşmesini desteklemekte hem de açılan kurslar üzerinden onların meslek edinerek ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarını amaçlamaktadır.

Özellikle de el işi kursları yapılan kurs merkezlerinde düzenlenen sergilerde satış yapılarak para kazanılması mümkün kılınırken yine kadınların meslek sahibi olmaları sağlanarak ta kendi paralarını kazanmalarına olanak sağlanmaktadır. İŞKUR meslek sertifikası edinen kadınlar aynı zamanda Avrupa Birliği hibe kredileri ve ev hanımı kredisi olarak ta bilinen devlet destekli hibe kredi paketlerinden yararlanma imkanı yakalamaktadır. Ancak bunlar içerisinde kesinlikle en avantajlı olanlar İŞKUR meslek edindirme kurslarıdır.

Pastacılık kursu gibi kurslarda kadınlar hem evde pasta yaparak para kazanmak için kendilerini geliştirmekte hem de kurs arkadaşları ile en azından evlerinin dışına çıkarak özgür bir nefes alma fırsatı yakalamaktadır. Evden para kazanmak istiyorum diyen kişiler için çok sayıda fırsat sunulan İŞKUR kursları ev hanımlarının yanı sıra ek gelir kazanmak istiyorum diyen kişilere de ikinci mesleklerini edinme fırsatı sunmaktadır.