İşCep Sosyal Hesap yemek, davet ve benzeri bir etkinlik olduğunda “parayı kim toplayacak” ya da “hesabı kim ödeyecek” gibi sorunların ortaya çıkmasını önleyen yenilikçi bir anında bankacılık ürünüdür.

Aradaşlarınızla yemeğe çıktığınızda hesabı kimin ödeyeceğine dair sürekli sorun mu yaşıyorsunuz? Doğum günü etkinliği için para toplamaya çalıştığınızda sürekli olarak kim ne kadar verdi sorunu mu çıkıyor? İşCep Sosyal Hesap bu sorunların tümünü engelleyecek sosyal bir anında bankacılık uygulaması olarak karşınıza çıkıyor.

İşCep Sosyal Hesap sayesinde artık “Kim ne kadar para verdi?”, “Bozuk param yok?”, “Yanımda nakit yok.” gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan İşCep Sosyal Hesap kullanışlı bir uygulama olarak yerini aldı.

İşCep Sosyal Hesap Ne İşe Yarar?

İşCep Sosyal Hesap, İşCep platformu kapsamında kullanılan bir uygulamadır. Yani Sosyal Hesap uygulamasını kullanabilmeniz için İşCep mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İşCep Android, İşCep iOS ya da İşCep Windows Phone uygulamasını cihazınıza indirerek Sosyal Hesap uygulamasını kullanabilirsiniz.

İşCep Sosyal Hesabı kullanmak için telefon rehberinizdeki arkadaşlarınızı Sosyal Hesap Rehberi’ne eklemeniz gerekmektedir. Sosyal Hesap Rehberi, İşCep Sosyal Hesap uygulamasına özel bir rehberdir. Daha sonra yapmanız gereken şey istediğiniz etkinliği oluşturmaktır. Etkinliği oluşturmak için ona bir isim vermelisiniz.

Oluşturduğunuz etkinlik için toplanması gereken tutarı belirlemeli ve bu tutarın ne zamana kadar toplanması gerektiğini belirtebilirsiniz. İşCep Sosyal Hesap uygulaması size Sosyal Hesap Rehberindeki kişilerden para talep etme imkânı verir. Yani belirlediğiniz etkinlik için Sosyal Hesap Rehberindeki kişilere SMS ya da anlık iletiler göndererek onlarsan para talep edebilirsiniz.

İşCep Sosyal Hesap Nasıl Kullanılır?

İşCep Sosyal Hesap uygulaması en fazla 50 kişiye SMS ya da anlık ileti göndermenize izin verir. Etkinliklerinizi en fazla 50.00 TL bütçeli olarak oluşturabilirsiniz. SMS ya da anlık ileti gönderdiğiniz kişiden belirttiğiniz hesaba ve belirttiğiniz tutarda havale yapmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca sizden de bir etkinlik için para talep edilebilir.

Kendi belirlediğiniz hesaptan talep edilen tutarsa parayı havale edebilirsiniz. İşCep Sosyal Hesap oluşturduğunuz etkinliğe katılan kişi sayısını ve toplanan paranın miktarını size anlık olarak gösterir. Uygulamaya katılımcıları ekleyebilir ve bunun ardından katılımcılara ait kısa bilgiler, fotoğraflar, teşekkür mesajları ekleyebilirsiniz.

İşCep Sosyal Hesap uygulamasının en önemli özelliği İş Bankası müşterisi olmayan kişilere davet, SMS ve anlık ileti göndermenin mümkün olmasıdır. Ayrıca parayı ödemeyi unutan kişilere hatırlatma e-postası atmak da mümkündür.

İşCep Sosyal Hesap uygulamasının öne çıkan bir özelliği de aslına bakarsanız aileler için ideal olmasıdır. Eşler bu hesabı ev masrafları için kullanabilirler. Çoğu zaman ortak ödemelerin olduğu ve fakat ödedin ya da ödemedin durumlarının oluştuğu zamanlarda İşCep Sosyal Hesap kullanarak mutfak alışverişi adlı bir etkinlik oluşturabilir ve karşı taraftan para talep edebilirsiniz. Ayrıca ev giderleri şeklinde bir etkinlik oluşturarak buraya eşinizin katılmasını sağlayabilirsiniz.