İşCep iMessage ile Para Aktarma Nasıl Yapılır?

Borsa Ne İşe Yarar?

İşCep uygulaması sayesinde iMessage üzerinden mesajlaştığınız kişiye para göndermeniz ya da karşınızdaki kişiden para almanız mümkün. İşCep iMessage ile para aktarma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Teknolojinin gelişmesi bankaları da teknolojiye ayak uydurmaya zorluyor. Hepimiz en yeni akıllı telefonlardan haberdar olmak ve onları satın almak istiyoruz. En gelişmiş teknolojiye sahip olmak ve en yeni akıllı telefonlarının nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyoruz. Bizim bu konudaki isteğimiz bankaları da buna ayak uydurmaya zorluyor. Bu yüzden teknoloji geliştikçe bankalar da uygulamalarını güncelleyerek müşterilere yenilikler sunuyor.

Aslına bakarsanız teknolojiyi iyi kullanma konusunda Akbank’ın mobil uygulaması bir örnek olarak gösterilmekte. ÜstelikAkbank mobil bankacılık uygulaması 2016 yılında ödül aldı. Sosyal medyayı iyi kullanma konusunda ise Denizbank örnek gösteriliyor. Öyle ki, Denizbank’tan kredi talep etmek için internet bankacılığına giriş yapmanı ya da mobil uygulamayı kullanmanız gerekmiyor.

Facebook ya  da Twitter uygulamalarına girerek Denizbank profilini bulmanız ve T.C. kimlik numaranız ile telefon numaranızı özel mesajla göndermeniz yeterli. Mobil bankacılık, internet bankacılığı, sosyal medya aracılığıyla kredi başvurusu yapma ve benzeri uygulamalardan sonra şimdi de İş Bankası İşCep uygulaması sayesinde iMessage üzerinden para gönderip almanızı sağlıyor.

İşCepUygulaması Nasıl Kullanılır?

İşCep uygulamasını hemen hemen herkes biliyor. Bu uygulama İş Bankasının Anında Bankacılık hizmeti kapsamında müşterilerine sunduğu bir uygulama olarak öne çıkmakta. İşCep ile hemen hemen tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilmeniz mümkün. Ancak iMessage ile para gönderip alma işlemi çok yeni. İşCep iMessage ile nasıl para gönderip alabileceğinizi merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

iMessage ile para aktarma kolaylığı sunan İşCep bu işlem sayesinde mesajlaştığınız kişiye anında para göndermenizi sağlıyor. Ancak iMessage sadece iOS ile çalışan cihazlarda kullanılabildiği için şimdilik sadece iOS cihazınız varsa bu özellikten yararlanabiliyorsunuz. İşCep ile iMessage üzerinden para gönderip almak için iMessage uygulamasında birkaç ufak ayar yapmanız yeterlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notunuzu Neden Öğrenmelisiniz?

İşCep Eklentisini iMessage’a Ekleyin

iMessage uygulamasının Store > Yönet kısmından İşCep eklentisini açmanız gerekiyor. Ardından İşCep’ten iMessage uygulamasında kullanacağınız hesabı tanımlamanız gerekiyor. Bu tanımlama işlemini bir kereliğine yapıyorsunuz. Yani tekrarlamanız gerekmiyor. iMessage üzerinden para gönderip almanızı sağlayan şey İşCep eklentisidir Ancak para gönderip alma işleminde tutar kısıtlaması mevcut.

iMessage ile mesajlaştığınız kişiye tek seferde en fazla 300 TL aktarabiliyorsunuz. Üstelik bundan yararlanabilmeniz için İş Bankası müşterisi olmanız, cihazınızda iOS 10 ve üzeri işletim sistemi bulunması ve İşCep uygulamasının en güncel sürümünün bulunması şart.

iMessage ile para gönderip almak bankacılık hizmetinden en iyi ve en hızlı şekilde yararlanmanızı sağlayan bir uygulama. Ancak bu hızlı işlemler çoğu zaman güvenlik zafiyetlerini de beraberlerinde getirmekte. Bu yüzden cihazınızın tuş kilidinin çok güvenli olması şart ve ayrıca telefonunuza erişen kişinin uygulamalara erişememesi gerekmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.