İs Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Borsa Ne İşe Yarar?

9 Ekim 2015 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yürüttüğü çalışmalar sonucunda Anadolu Üniversitesi ile özel protokol imzalanarak iş güvenliği sertifikası projesi hayata geçirildi.

İmzalanan ortak protokol kapsamında Anadolu Üniversitesi tarafından verilecek olan İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimi hizmetleri verilecek olup eğitim programına katılarak program sonunda yapılacak olan iş güvenliği sınavı sonucunda geçer not alan kişiler iş güvenliği sertifikası almaya hak kazanmaktadır.

Programın sağladığı en büyük avantaj ise mezuniyet derecesi aranmaksızın 18 yaşını dolduran herkesin iş güvenliği sertifikası için başvuruda bulunmalarına izin verilmesidir. İş güvenliği uzmanlığı belgesinden almak isteyen kişilerin yaşadıkları şehirde bulunan Açık Öğretim Fakültesi bürolarını ziyaret ederek başvuru evraklarını tamamlayarak sertifika programına katılmaları mümkündür.

İş Güvenliği Uzmanlığı kursu Ankara başta olmak üzere tüm şehirlerde bulunan AÖF şubeleri üzerinden yapılmakta olup kursun kayıt bedeli ise 250 liradır. Bu bedeli ödeyerek kayıt işlemlerini tamamlayan kişiler daha sonra hazırlanan İş Güvenliği kitabı için yine AÖF şubelerini ziyaret ederek kitaplarını elden teslim alabilmektedir. İş güvenliği uzmanlığı yenileme başvurusunda bulunan kişilerden ise yenileme ücreti olarak 125 lira talep edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Banka Çalışma Saatleri Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.