Yılbaşı kredisi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası düşük faiz oranları ve esnek ödeme planları ile yeni yıla çok güzel bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. İş Bankası yılbaşı kredi kampanyası kapsamında ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,38 seviyesine çekilirken aynı zamanda 50 bin lira ihtiyaç kredisi kullanımına da izin veriliyor.

İş Bankası yeni yıl kredisi son başvuru tarihi için 5 Ocak 2016 tarihini belirlerken başvuru için İş Bankası şubeleri yanı sıra İş Bankası SMS kredi başvurusu ve İş Bankası internet şubesi gibi farklı kanallarda bulunuyor. İş Bankası yeni yıl kredisi başvurusu için SMS kredi başvurusu işleminde bulunmak isteyen kişilerin ise büyük harflerle aralarında boşluk bırakarak NAKİT, kimlik numarası, çekilmek istenen kredi tutarı ve aylık gelir tutarı bilgilerinin yazılarak oluşturulan mesajın 4402 numarasına gönderilmesi yeterli olacaktır.

Bu mesajı göndermenizin ardından İş Bankası kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde tarafınıza gönderilecek ve kredi onayı almanız durumunda kredi kullandırım işleminiz başlatılacaktır. Kredi notu düşük olan kişiler için ise ne yazık ki kredi onayı almaları zordur. Kredi başvurum reddedildi diyen kişilerin ilk yapacakları kredi başvuru tutarını düşürmek, ardından kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasından seçimde bulunularak yeniden kredi başvuru formu doldurulmasıdır.