İş Bankası ve KOSGEB, KOBİ’lere sıfır faizli yani faizsiz kredi vermek üzere iş birliği yaptı. KOBİ’ler bu iş birliğinin sonucu olarak faizsiz kredi desteği alabilecek. KOSGEB ve İş Bankası arasında gerçekleşen bu iş birliğinin sonucunda KOBİ’lerin faizsiz kredi desteğinden nasıl yararlanacağını öğrenmek için yazımızı okuyun.

KOSGEB ve İş Bankası, KOBİ’lere faizsiz kredi desteği sağlayacak bir iş birliğine imza attı. KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği Programı adı verilen bu iş birliği çerçevesinde KOBİ’ler kredi desteğinden yararlanabilecekler. Bu program, KOSGEB tarafından başlatıldı. KOSGEB Veritabanına kayıtlı olan ve kaydı güncel olan KOBİ’ler finansal destek alabilecekler. Ancak bunun için işletmenizin güncel KOBİ Beyannamesi olması şart. İş Bankası da söz konusu programa aracılık eden bankalardan biridir.

Aslına bakarsanız bu kredi Esnafa Faizsiz 12 Ay Ertelemeli 50 Bin TL Destek Kredisi ile aynı özellikleri taşımakta. Ancak bunun farkı İş Bankası’nın krediye aracılık etmesi. Bu program çerçevesinde işletme başına kullanılabilecek kredi üst limiti 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi bir ay ertelemeli yani ilk 12 ay geri ödemesizdir. 12 ay sonra söz konusu tutar faizsiz şekilde üç ayda bir yapılacak geri ödemelerle toplam 36 ayda ödenecektir. Taksitler eşit şekilde ödenecektir. Bu program kapsamında faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmeniz için KOSGEB veritabanında güncel kaydınızın olması gerekmektedir. Ayrıca işletmenizin güncel KOBİ Beyannamesine de sahip olması gerekmektedir. İşletmeniz için programa başvuru yapmak istiyorsanız en geç 21.12.2016 tarihine kadar ve saat 24:00’e kadar başvuru yapmanız zorunludur. Yani bugün bu kredi desteğine başvuru yapmanız için son gün.

Hemen KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği Programına başvuru yapmak için işletmeniz adına şu adreste bulunan formu doldurmalısınız. Eğer işletmenizin KOBİ Beyannamesi güncel değilse şu adresten gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz. Başvuru formunuzu KOSGEB Müdürlükleri tarafından onaylattığınızda işletmenizin onaylandığına dair bir başvuru kodu alırsınız. Ardından KOSGEB Yazılım Sisteminden başvuru formunuzun çıktısını alarak İş Bankası’na başvurunuzu yapabilirsiniz.