İş Bankası Altın Buluşmaları sayesinde İş Bankası tarafından belirlenen şubelere giderek altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Eğer altın birikiminiz varsa şimdi buluşma günlerinden yararlanarak birikimlerinizi Vadesiz Altın Hesabında saklayabilirsiniz.

Kampanyadan yararlanmak  için altınlarınızı Altın Buluşmaları günleri kapsamında İş Bankası şubelerine götürmeniz gerekir. Burada altınlarınızın gram değeri uzmanlar tarafından hesaplanmaktadır. Daha sonra altınlarınıza gram değerleri üzerinden Vadesiz Altın Hesabı açılmaktadır. Vadesiz Altın Hesabınızda altınlarınız çalınma riski olmadan yatmaktadır.

Vadesiz Altın Hesabı Avantajları

Altınlarınızı Vadesiz Altın Yatırım hesabında saklamanızın çok sayıda avantajı mevcuttur. Bunlardan ilki altınlarınızın çalınma ya da kaybolma riskinin olmamasıdır. Yani altınlarınızı güvenli bir şekilde saklar ve onların sürekli güvende olmalarını sağlarsınız. Diğeri de altınlarınızın işçilik değerinin kaybolma olasılığının olmamasıdır. Yani hesapta duran altının işçilik değerinin kaybolmasından söz edilemez.

Vadesiz Altın Hesabınız olduğunda hesabınızda bulunan altını satmak ya da başka altın almak için kuyumcunuzu ziyaret etmenize gerek yoktur. Çünkü alım ve satım işlemlerinizi bankanın internet şubesi ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

İş Bankası Altın Buluşmaları hizmeti kapsamında farklı ayarlarda bileziklerinizi, kolyelerinizi, çeyrek ve yarım altınlarınızı ve benzeri her türlü altın yatırımlarınızı İş Bankası şubelerine götürebilirsiniz. Ancak kampanyadan yararlanmak için altın yatırımlarınızı Vadesiz Altın hesabında değerlendirmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Altın Buluşmaları Günlerinden Yararlanma Koşulları

Altınlarınızın değerlendirilmesi için altınların 995 / 1000 saflıktaki karşılıklarının en az 10 gram ve üzerinde olması şarttır.

Altınlarınızı İş Bankası şubelerine götürdükten sonra yatırdığınız hurda altın miktarına eşit tutarda sadece İş Bankası aracılığıyla açacağınız Vadesiz Altın Hesapları için yararlanabileceğinizi unutmamalısınız.

İş Bankası Altın Buluşmaları her İş Bankası şubesinde yapılmamaktadır. İş Bankası’nın Altın Buluşmaları için belirlediği sabit şubeler ve değişken şubeler mevcuttur. Sabit şubeler, aylık olarak belirlenen değişken şubeler ve KKTC sabit şubeler şeklinde sürekli takip etmeniz gereken şubeler mevcuttur. Yani altınlarınızı bir şubeye götürmeden önce şubeyi arayarak şubeden bilgi almanızda yarar vardır.

Altın Buluşmaları günleri ve iki kat faiz kampanyası ilk bakışta her ne kadar avantajlı gibi görünse de aslında bir hesap yaptığınızda çok avantajlı durumda olmadığınızı görebilirsiniz. Çünkü İş Bankası saydığımız koşullara iki madde daha eklemiştir.

 Hafta İçi Her Gün Sabit

4278

Ümitköy/Ankara

ANKARA

4218

Yenişehir/Ankara

ANKARA

4400

Eskişehir

ESKİŞEHİR

1057

Bayrampaşa/İstanbul

İSTANBUL

1051

Şişli/İstanbul

İSTANBUL

1226

Ataşehir/İstanbul

İSTANBUL

1299

İstanbul

İSTANBUL

1025

Rıhtım-Kadıköy/İstanbul

İSTANBUL

3400

İzmir

İZMİR

3470

Karşıyaka/İzmir

İZMİR

5300

Kayseri

KAYSERİ

2400

İzmit/Kocaeli

KOCAELİ

4500

Konya

KONYA

6606

Pozcu/Mersin

MERSİN

7100

Ordu

ORDU

 

Her Cumartesi Sabit

1209

Nautilus AVM/İstanbul

İSTANBUL

1240

Cevahir Alışveriş Merkezi/İstanbul

İSTANBUL

1456

Arena Park AVM/İstanbul

İSTANBUL

3487

Kipa-Balçova/İzmir

İZMİR

4371

Cepa Alışveriş Merkezi/Ankara

ANKARA