İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için sadece tek bir kısa mesaj göndermeniz yeterli! Üstelik İş Bankası kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde tarafınıza gönderilmekte olup kredi onayı almanız durumunda aynı gün kredi kulanımını gerçekleştirmeniz de mümkündür.

İş Bankası SMS kredi başvurusu için cep telefonunuzun kısa mesaj oluşturma alanına girerek büyük harflerle NAKİT yazdıktan sonra aralarında her defasında birer boşluk bırakarak kimlik numaranız, kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarı ve belgelenebilir aylık gelir tutarı bilgilerini yazdıktan sonra oluşturduğunuz bu mesajı 4402 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Yani İş Bankası SMS kredi başvuru numarası 4402 olup oluşturduğunuz mesajı göndermeniz halinde İş Bankası kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde cep telefonunuza gönderilecektir.

Kredi başvurusu sonucunda kredi notu sorgulamasının olumlu sonuçlanması halinde kredi onayı verilecektir. Bu kredi onayı mesajı ile size en yakın İş Bankası şubesini ziyaret etmeniz durumunda kredi kullanımı gerçekleştirilecek ve talep ettiğiniz kredi tutarı adınıza açılacak olan kredi hesabına yatırılacaktır. Kredi başvurusunun reddedilmesi halinde ise önünüzde iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi başvuru tutarını revize ederek yeniden aynı bankaya başvuruda bulunmak ya da kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak bir başka bankaya ihtiyaç kredisi başvurusu için form doldurmaktır.