Günümüzde bankalardan kredi çekmek, geçmişe nazaran çok daha kolay ve alternatifli bir hale gelmiştir. Bulunduğumuz yerden, bankaya dahi gitmeden kredi çekme talebimizi söz konusu bankalara ulaştırma olanağımız mevcuttur. Özellikle İş Bankası bu konuda müşterilerine birçok seçenek sunmuştur.

Bu yazımızda hem bütün bu kredi talep etme yollarına, hem de SMS Kredisi olarak adlandırılan kredi çekme yöntemine değineceğiz. İş Bankası SMS Kredi Başvurusu, bu seçeneklerden en çok tercih edilenidir. Kolay sonuç alınabilen bir yöntem olduğu için özellikle son zamanlarda bu yönteme sıklıkla başvurulmaktadır.
İş Bankası SMS İle Kredi Başvurusu
İş Bankası, SMS aracılığıyla İhtiyaç Kredisi başvurularını değerlendirmektedir. İsteyenler doğrudan bankanın kendi şubesine gidip orada bu taleplerini yerine getirebilmektedir. Dileyenler de mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanma yoluna gidebilir. Bütün bu yolların dışında pratik olarak sadece bir telefon mesajıyla da kredi talebimizi gerçekleştirmek mümkündür.

Bu işlem farklı operatörlerde de olsa ortak bir numaraya gönderilir. Örneğin İş Bankası için bu SMS 4402’ye atılmalıdır. Diğer bankalar bu işlem için daha farklı numaralar kullanmaktadır. Operatörler, bu işlem için ufak bir SMS ücreti keseceklerdir. Ardından banka talebinizin değerlendirmeye alındığına dair bir
bilgilendirme mesajı yollayacaktır.İş Bankasının internet sitesinde Hemen Başvur şeklinde bir ibare söz konusudur. Bu ibareyi tıklamak suretiyle kredi talebini başlatmak mümkündür. İnternet şubelerinde “Anında Başvuru” seçeneğine yönelmek gerekiyor. Bu menü aynı şekilde İŞCEP kullanıcıları için de geçerlidir.

ATM’lerde ise kartlı işlem alanına gelerek Başvurular sekmesini seçmemiz gerekmektedir. Bunların dışında 0 850 724 0724 numarasını arayarak müşteri hizmetleri yetkilisine söz konusu talebi ulaştırmak mümkündür.Görüldüğü gibi kredi çekmek isteyen bir kişi için İş Bankası ve hatta diğer bankalar, birçok alternatif geliştirmiştir. Bu yazımızda bu yöntemlerin dışında özel olarak SMS Kredi başvurularına değineceğiz.

İş Bankası SMS Kredi Başvuru Numarası

İş Bankası SMS Kredisi için cep telefonunuzun mesaj alanına geldikten sonra meyin bölümüne Nakit yazdıktan sonra kişisel kimlik numarasını, kredi miktarını ve aylık gelir bilgisini arka arkaya yazmak gerekmektedir. Bütün bu bilgileri yazarken her sözcüğün arasına bir boşluk bırakılmalıdır. Gerekli bilgileri kontrol ettikten sonra 4402’ye SMS olarak göndererek işlemi sonlandırıyoruz.

Bu başvuruları hangi yöntemle yaparsanız yapın, yan ister SMS, ister İşCep, ister şubeden, mutlaka sonucu olumlu ya  da olumsuz şekilde cep telefonuna mesaj olarak ulaştırılır. Bu da böylesine bir iletişim çağında olması gereken bir hızdır. Şube başvurularında olumlu bir sonuç yaşandığı zaman yeniden şubeye gitme zahmetine hiç gerek kalmaksızın paranın hesaba yansıdığı görülür. İşCep’e girerek, Kredim Hazır menüsünden sözleşmenizi sanal olarak onaylayıp, paranızı hesabınıza dilediğiniz şekilde yansıtabilirsiniz. Bu tip ihtiyaç kredileri dönemsel olarak koşul açısından değişkenlik gösterebilmektedir.

Bankalar zaten söz konusu duyuruları ve kampanya bilgilerini güncel olarak paylaşmaktadır. Kartınızda taksit tarihi geldiği an, yeterli para olduğu sürece otomatik olarak ödeme gerçekleşmektedir. İş Bankası 25 Bin TL’ye kadar SMS aracılığıyla kredi verebilmektedir. Müşteriler 48 aya kadar vade yapma ayrıcalığına sahip olabilmektedir. SMS Kredilerinde ayık faizin %1.38 olduğunu görmekteyiz. Elbette bu düşük faizden faydalanmak için hayat sigortası yapma koşulu söz konusudur.

Kartınızla ilgili şifre işlemlerini, örneğin şifre oluşturma ya da değiştirme işlemlerini yine 4402’ye gönderilecek SMS sayesinde edinmek mümkündür. İş Bankası’nın SMS Kredisi’ne verilen bir diğer ismin Hızlı Kredi olduğunu da hatırlatmak gerekir. Başvurular için herhangi bir zaman sınırlaması yoktur, dileyenler haftanın her günü ve her saati SMS talebinde bulunabilmektedir.