Bankacılık işlemlerini hem çok daha hızlı hem de çok daha avantajlı koşullarda yapmaya olanak sağlayan İş Bankası özel bankacılık sistemi en basit tabiri ile kişiye özel bankacılık hizmetleridir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ise mutlaka belirlenen İş Bankası özel bankacılık alt limit sınırının altına düşmemeleri gerekir. Bu sınır 250 bin liradır.

Yani İş Bankası tarafından sunulan özel bankacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin vadesiz hesapları ya da yatırım hesapları gibi mevduat hesaplarında 250 bin lira bulundurmaları ya da minimum 250 bin liralık konut kredisi kullanmaları gerekmektedir. Bu alt limiti aşan kişiler İş Bankası özel müşteri temsilcisi olarak ta bilinen İş Bankası Privia hattı üzerinden hiç beklemeden müşteri temsilcisine bağlanma hakkı elde etmektedir.

Yine bu grup içerisinde yer alan şanslı müşteriler hem daha yüksek mevduat faiz oranları üzerinden yatırım yapma şansı bulmakta hem de çok daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanabilmektedir. Yine İş Bankası özel müşterisi olan kişiler kredi kartı ürünleri için de daha cazip koşullardan yararlanmakta, kendilerine tanılan bu ayrıcalığı yaşamlarının her anında hissetmektedir. Alışverişten seyahate, yatırımdan emeklilik fonlarına kadar İş Bankası özel bankacılık müşterileri çeşitli ayrıcalıklardan yararlanmaktadır.