İş Bankası özel bankacılık hizmeti ile müşterilerine son derece ayrıcalıklı bir bankacılık sisteminden yararlanma imkanı sunuyor. Peki, İş Bankası özel bankacılık müşterisi nasıl olunur? İş Bankası yüz yüze bankacılık sisteminden yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle bankada belirli oranda para birikimi ya da belirli oranda kredi kullanımı bulunması gerekir. Yani isteyen herkes İş Bankası özel bankacılık müşterisi olamaz.

Şu anda uygulanan İş Bankası özel bankacılık alt limit tutarı ise 100 bin liradır. Yani İş Bankası özel bankacılık müşterisi olmak için bankada açmış olduğunuz hesaplarda 100 bin liralık bir birikiminizin olması ya da bankadan 100 bin lira ve üzeri tutarda kredi kullanımında bulunmuş olmanız gerekir. Uygulanan İş Bankası özel bankacılık limiti kısmını geçen kişiler özel bankacılık müşterisi olarak kendilerine sunulan özel hizmetlerden yararlanma hakkı elde ederler.

Bunlardan arasında ilk olarak İş Bankası müşteri hizmetleri kapsamında sunulan tüm hizmetlerden çok daha az süre bekleyerek yararlanabilmek, şubelerde ayrıcalıklı müşteri olarak sıra beklemek zorunda kalmamak, hesaplarda daha yüksek mevduat faiz oranları alırken kredi kullanırken ise daha düşük kredi faiz oranlarına sahip olan kredi kampanyaları üzerinden kredi kullanabilmektir. İş Bankası yüz yüze bankacılık hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin YYB yazdıktan sonra bu mesajı 4402 numarasına mesaj atmaları durumunda İş Bankası müşteri hizmetleri geri dönüş yaparak gerekli bilgilendirmelerde bulunacaktır.