İş Bankası maxipuan sorgulaması yapmak oldukça kolaydır. Türkiye’de İş Bankası maxipuan özellikli Visa Maximum kredi kartı kullanan çok sayıda müşteri vardır. Bu yüzden maxipuan sorgulamasının nasıl yapıldığı kredi kartı hakkında en çok sorulan sorulardan biri olmaktadır. Yazımızda önce maxipuan hakkında bilgi vereceğiz ve sonra İş Bankası maxipuan sorgulamasının nasıl yapıldığını anlatacağız.

Maxipuan Öğrenme

İş Bankası müşterilerine alışveriş yapınca maxipuan kazandıran Maximum kredi kartı vermektedir. Harcadıkça puan kazanmak ve bu puanlar daha sonra gereksinim duyunca harcamak güzel bir şeydir. Özellikle 1 maxipuanın 1 TL olması müşterileri Maximum kredi kartlarını daha çok kullanmaya ve daha çok alışveriş yapmaya özendirmektedir. Ancak müşterilerin önemsemesi gereken ayrıntılar vardır. Meselâ İş Bankası üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda daha fazla maxipuan kazanılmaktadır.

Nasıl Maxipuan Kazanırım?

Bu yüzden harcama yaparak maxipuan kazanmak istiyorsanız İş Bankası üye iş yerlerinden alışveriş yapmaya çalışmalısınız. Üye iş yerlerinden alışveriş yaptığınızda harcamalarınızın %5’i kadar maxipuan kazanmanız mümkündür. Yani kredi kartınızla 100 TL harcama yaptığınızda 5 TL kazanırsınız. Ancak üye olmayan bir iş yerinden harcama yaparsanız bu durumda 40 TL harcadığınızda sadece 1 kuruş maxipuan kazanırsınız. Bu da hiç cazip değildir. İş Bankası maxipuan kredi kartınızla yurt dışında yaptığınız alışverişlerden de para kazanabilirsiniz. Bunun için yine üye iş yeri arama zahmeti çekmenize değip değmeyeceğine siz karar verin. Kartınızla yaptığınız alışverişi döviz hesabıyla yaparsınız. Fakat bundan ne kadar maxipuan kazandığınızın belirlenmesi sırasında dövizle yaptığınız alışveriş önce Türk Lirasına çevrilir ve sonra buna göre kazandığınız maxipuan miktarı ortaya çıkar. Kazandığınız maxipuanları hemen kullanmanız mümkündür. Elbette biraz işe yarar olması için öncelikle maxipuanlarınızı biriktirmeniz gereklidir. Ancak yine de kullanım için bir biriktirme limiti yoktur. Maxipuanlarınızın bir de son kullanım tarihi vardır ki bu da o maxipuanı kazandığınız tarihten itibaren bir yıldır.

İş Bankası Maxipuan Öğrenme

İş Bankası maxipuan kazanmanın, biriktirmenin ve kullanmanın ne kadar avantajlı olduğu tartışılabilir. Ancak yine de ne kadar maxipuanınız olduğunu öğrenmek istersiniz. Maxipuan miktarınızı öğrenmeniz için bir sorgulama yapmalısınız. Bu sorgulamayı yapmak için önünüzde birkaç seçenek bulunmaktadır. İş Bankası maxipuan sorgulaması yapmak istediğinizde bu işlem için en kolay yol İş Bankası internet bankacılığını kullanmaktır. Bu sayede Kartlar ve Kredi kartları kategorisinden maxipuanlarınızı görmeniz mümkündür. Eğer internet bankacılığı kullanmıyorsanız bu durumda İş Bankası telefon bankacılığı aracılığıyla maxipuanlarınızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için kredi kartları bölümüne bağlanabilirsiniz. Ayrıca müşteri temsilcisi ile görüşerek temsilciye ne kadar maxipuanınız olduğunu sorabilirsiniz. Maximum kredi kartınızda ne kadar maxipuan biriktiğini öğrenmenizin bir yolu da İş Bankası ATM’lerini kullanmaktır. Eğer bunların hiçbirini yapamazsanız son olarak İş Bankası şubelerine girebilir ve buradan ne kadar maxipuanınız olduğunu öğrenebilirsiniz. POS ile yaptığınız alışverişler sırasında hediye puan bölümüne girerek birikmiş maxipuanlarınızı sorgulamanız mümkündür.

İş Bankası Maxipuan Nasıl Kullanılır?

Kartınızla Maximum üyesi işyerlerine giderek ödeme yapmadan önce puan kullanımı yapacağınızı belirtmeniz ve sonrasında kartınızdaki puan kadar tutarı ödemeniz, sonrasında kalan tutarı ödemeniz gerekir. Ayrıca birçok internet sitesi de maxipuan kullanımına imkan sağlamaktadır. Güncel anlaşmalı e-ticaret sitelerini İş Bankası web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Maxipuan ile Online Alışveriş

İş Bankası kredi/ banka kartınız ile alışveriş yaparken ödeme yapma ekranına gelip kart bilgilerinizi girdiğinizde eğer firmanın anlaşması var ise size “kartınızda xx TL maxipuan var, harcamak için tıklayın” gibi bir buton çıkaracaktır. Bu butona tıklayarak harcamanızın bir kısmını veya tamamını puanlarınızla yapabilirsiniz. Ayrıca bazı sitelerde de ödeme ekranında “Puan kullan” butonuna tıklayarak ödemenizi maxipuanlarınızla gerçekleştirebiliyorsunuz.