İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

Borsa Ne İşe Yarar?

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan İş Bankası aynı zamanda en çok kredi kullandıran bankalar sıralamasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Bankanın bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli iki nedeni kolay kredi onayı vermesi ve avantajlı kredi koşulları sunmasıdır.

Kredi Notu Nedir?

Bankalar müşterilerinin yapmış oldukları kredili ürünler hakkındaki başvuruları değerlendirirken kredi notu ortalamasını temel almaktadır.

Bu ortalama kişinin kredi kullanma sıklığı, kredi kullanma alışkanlıkları ve ödeme düzenlerine göre belirlenmekte olup not ortalamasının hesaplanması için kişinin mutlaka hesaplama tarihinden önceki 2 sene içerisinde bankadan kredi kullanması, kredi kartı alması ya da kredili mevduat hesabı açtırması gibi kredili işlemler yapmalıdır. Aksi durumda kredi notu sıfır olarak görüntülenmektedir.

İş Bankası Kredi Puanı Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin bu işlem için İş Bankasını tercih etmeleri durumunda İş Bankası internet şubesi, İş Bankası mobil şube, İş Bankası ATM’leri ya da İş Bankası şubeleri üzerinden kredi notu sorgulaması yapması gerekmektedir.

İş Bankası kredi puanı öğrenme işleminden tahsil edilen ücret ise seçilen kanala göre belirlenmekte olup 5 lira ile 9 lira arasında değişmektedir. Bu sorgulama sonucunda Findeks risk raporu iletilir ve bunun içinde kredi notunuzu da görmeniz sağlanır. Findeks kredi notu sorgulama paketleri de bulunmakta olup toplu alımlarda daha düşük kredi notu sorgulama ücreti ödenmesi sağlanmaktadır. Ücretiz kredi notu sorgulama işlemi ise sadece Findeks internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.