Türkiye’nin en büyük kredi kartı markalarından biri olan Maximum Card platformunun sahibi olan İş Bankası kredi kartı başvuruları konusunda da en yüksek rakamlara sahip olan bankalar arasında ilk sıralardadır. İş Bankası kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz ilk yöntemlerden biri kimlik belgeniz ile İş Bankası şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunarak İş Bankası kredi kartı başvuru formu doldurmaktır.

Bu başvurunuz ardından banka kredi kartı başvurunuzu değerlendirecek ve hakkınızda kredi istihbaratı yapıldıktan sonra İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu tarafınıza kısa mesaj ile bildirilecektir. Bunun haricinde kredi kartı başvuru sonucu sorgulama işlemi için İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanız da mümkündür. Bu arama sonucunda müşteri hizmetleri temsilcisi sizden T.C. kimlik numaranızı isteyecek ve bu numara üzerinden sorgulamada bulunacaktır. Yapılacak olan sorgulamanın ardından başvuru sonucunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Maksimum kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz bir diğer kanal ise bankanın internet sitesi üzerinden kredi kartı başvuru formu doldurmaktır. Üstelik internetten kredi kartı başvurusu formunu dolduran kişilere kredi kartı başvuru sonuçları sadece dakikalar içerisinde gönderilmekte ve başvurularının olumlu olup olmadığı bildirilmektedir. Yapacağınız İş Bankası kredi kartı başvuru sorgulama işleminin ardından başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde diğer bankalara da kredi kartı başvurusunda bulunma hakkınız devam etmektedir.