Kredi başvurusu yapmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan İş Bankası kredi başvurusu için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve belki de en çok tercih edileni ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile İş Bankası şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunmaktır. Ancak bu durumda İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları daha yüksek uygulanmakta olup yine İş Bankası kredi başvuru sonucu daha gecikmeli olarak verilmektedir.

Düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin tercihi ise internetten kredi başvuru formu doldurmak olmalıdır. İş Bankası anında kredi kampanyası ile internetten kredi başvurusu işleminde bulunan kişilere hem daha düşük kredi faiz oranları sunulurken hem de masrafsız ihtiyaç kredisi kullanımı imkanı verilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken İş Bankası internet şubesi üzerinden kredi başvuru formu doldurmaktır.

Bir diğer yöntem ise İş Bankası SMS kredi başvurusu işleminde bulunmaktır. Bunun için İş Bankası SMS kredi başvurusu numarası olan 4402 numarasına NAKİT yazdıktan sonra sırası ile kimlik numarası, kredi tutarı ve aylık gelirinizi aralarında bir boşluk bırakarak oluşturduğunuz mesajı göndermeniz yeterli olacaktır. İş Bankası kredi başvuru sonucu cepten kredi başvurusu ve internetten kredi başvurusu formlarını dolduran kişilere sadece dakikalar içerisinde gönderilmekte olup, olumlu sonuçlanan kredi başvuruları için ön onay mesajı gönderilmektedir.