İş Bankası kiralık kasa hizmetinden yararlanmak istiyorsanız kiralık kasaların fiyatları hakkında gerekli bilgiyi yazımızı okuyarak edinebilirsiniz. Kasa kiralamak, değerli eşyalarınızı güvenli bir yerde saklamanız için gerekli ve önemlidir. 

Kasa kiralama işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Önemli olan, değerli eşyalarınızın güvende olduğunu bilmek ve onlara bir şey olacağı konusunda endişelenmemektir. Çoğu insan değerli evraklarının ve mücevherlerinin evinde iken güvende olduğunu düşünür. Ancak gerçek bu değildir. Değerli eşyalarınızı evinizin neresinde saklarsanız saklayın onlar bankanın güvenli kasalarında olduklarından daha emniyetli değildirler. Çünkü evinizin kapısında bir güvenlik görevlisi yoktur. Evinizde bir alarm sistemi olsa da hırsız girdiği sırada sizin değerli eşyalarınızı alarak size yine de zarar verebilir. Siz de eşyalarınızı korumak adına zarar görebilirsiniz. Bu yüzden evinizde değerli eşya bulundurmamanız hem eşyalarınızın güvende olması hem de sizin hayatınızın güvende olması açısından gereklidir. Üstelik bankaların verdiği bu kasa kiralama hizmetinin ücreti çok yüksek değildir. Yani değerli eşyalarınızın başına bir şey geldiğinde onları yerine koymak için harcayacağınız paranın yanında kiralık kasaya vereceğini yıllık kira tutarı çok ufak kalmaktadır. Bu yüzden kasa kiralama hizmetinden yararlanmanız çok mantıklı bir iştir.

İş Bankasının müşterilerine sunduğu kiralık kasa hizmetinden yararlanmak istediğinizde öncelikle İş Bankası websitesine girerek bankanın bu hizmeti veren şubelerinin hangileri olduğunu öğrenmelisiniz. Kiralık kasa hizmeti her banka şubesi tarafından verilmemektedir. Dolayısıyla hangi şube kasa kiralama hizmeti veriyorsa o şubeye gitmeniz gerekmektedir. Kiralık kasaların fiyatları hem bankadan bankaya hem de kasanın boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Genellikle bankalarda küçük, orta ve büyük boy olmak üzere üç farklı boyutta kasa bulunur. Ancak bazı bankalarda bunlara ek olarak süper boy kasalar bulunabilmektedir. Kasa kiralayacağınız sırada banka sizden bir depozito ücreti almaktadır. Bu ücreti kasayı kiraladığınız gün öder, kasayı kapattığınız gün geri alırsınız. İş Bankası kiralık kasa depozito ücreti 250 TL’dir.

İş Bankası yıllık kasa kiralama ücretleri küçük boy kasa için 340 TL, orta boy kasa için 400 TL ve büyük boy kasa için 550 TL’dir. Ayrıca İş Bankası İstanbul şubesinde robot kasa kiralama hizmeti de verilmektedir. Bunların yıllık kiralama ücretleri belirttiğimiz ücretlerin iki katıdır.