Ülkemizde herkesin bir ev sahibi olabilme hayali var. Bunu gerçekleştirmek için bazıları uzun bir zaman bekleyip para biriktirme yolunu tercih ederken bazıları da bankalardan konut kredisi çekebilme yolunu tercih ediyor. Aslında konuyu inceleyecek olursak; bugün değeri 200 bin lira olan bir konut, siz gerekli olan parayı biriktirene kadar değerine değer katacaktır. Aylık 3 bin lira kazanan bir memur olduğunuzu düşünürsek ve ayda iki bin lira kenara koyacak olursanız 100 ay içerisinde evin parasını toparlamış olursunuz. Ancak bu 8 buçuk yıllık süre içinde hayalinizdeki evin fiyatı daha da artacak belki de ev sahibi olamayacaksınız.

Eğer bankadan konut kredisi çekecek olursanız yine ayda 2 bin liralık bir ödeme ile biraz da birikmişinizi kullanarak 8 yıl içinde çok rahat bir biçimde ev sahibi olursunuz. Üstelik o 8 yıl içinde ödeyecek olduğunuz kira parası da cebinize kalacak olur.

En uygun konut kredisini hangi banka veriyor?

Bankalar müşterileri için genel faiz oranları belirlemiş olsalar bile bazı müşterilerine daha düşük faizler sunabiliyorlar. Memurlar, düzenli geliri olanlar ya da bankaya olan borçlarını düzenli bir şekilde ödeyenleri bu müşteriler sınıfına alabiliriz.

Avantajlı faiz oranları ile kolay geri ödemeli konut kredisi imkanı sunan bankalardan biri de İş Bankası. Ayrıca İş Bankası kefilsiz ev kredisi de verebiliyor. Kefilsiz konut kredisi için hangi şartların arandığını İş Bankası internet sitesinden ya da size en yakın İş Bankası Şubesinden öğrenebilirsiniz. Eğer banka için gerekli olan güveni oluşturursanız kefilsiz konut kredisi alabilirsiniz.

Dileriz hayalinizde yer edinmiş evi bir an önce en uygun şekilde alabilirsiniz. Türkiye’de yapılan harcamaların en büyük kısmını kira ödemelerinin oluşturduğu bu dönemde ev sahibi olmak oldukça önemli zira.