İş Bankası Kariyer Etkinlikleri

İş Bankası kariyer etkinlikleri bankacılık alanında kariyer yapmak isteyenlerin ilgilenebilecekleri etkinlik türlerindendir. Kariyer etkinliklerinden yararlanmak için bu etkinlikleri takip etmeniz, etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmanız ve bunları avantaja dönüştürmeniz gerekmektedir.

İş Bankası, çalışanlarının tamamına yakınını yeni mezunlar arasından seçmektedir. Bunları giriş pozisyonlarında işe almakta yani istihdam etmektedir. İş Bankası’nın, kariyer etkinliklerindeki esas amacı üniversitelerde öğrencilerle ilişkiler geliştirmektir. Öğrencilerin, düzenlenen bu kariyer etkinliklerine katılımı sağlanmaktadır. Böylece İş Bankası, öğrencilerin bankayı yakından tanımasını sağlamaktadır.

İş Bankası Kariyer Etkinliklerine Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Kariyer etkinliklerinde üniversite öğrencilerine özel olarak bir İş’te 1 Gün adıyla bir etkinlik de yapılmaktadır. Bu etkinlikte üniversite öğrencileri İş Kulelerinde misafir edilmektedir. Bu Kule Ziyaretleri sayesinde öğrenciler İş Bankasında bir gün geçirmektedirler. Burada bankanın esas amacı bankayı daha yakından tanımak ve kişisel farkındalığını artırmak isteyen öğrencilere bu fırsatları sunmaktır.

Söz konusu etkinliğe 3. sınıf öğrencileri, 4. sınıf öğrencileri ve Yüksek Lisans öğrencileri katılabilmektedir. İş’te 1 Gün Etkinliğinde öğrencilere İş Bankası Genel Müdürlüğünde üst düzey yöneticilerle ve çalışanlarla görüşme fırsatı tanınmaktadır. Bu görüşmede öğrenciler bankacılığa yönelik merak ettikleri konularda sorular sorabilmekte ve profesyonel kişilerle sohbet edebilmektedirler.

İş Bankası Kariyer Etkinliklerine Kimler Katılabilir?

Kariyer  etkinlikleri kapsamında düzenlenen diğer bir etkinlik de Kule Ziyaretleri adı altında yapılan etkinliklerdir. Bu etkinliklere yine 3. sınıf öğrencileri, 4. sınıf öğrencileri ve Yüksek Lisans öğrencileri katılmaktadır. Öğrenciler Kule Ziyaretlerinde Genel Müdürlükte üst düzey yönetici ve çalışanlarla birebir iletişim kurma fırsatı bulmaktadırlar. Böylece kariyer olanaklarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebilmektedirler. bu etkinliğe öğrenci kulüpleri ve bu kulüplere üye olan kişiler kabul edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Ziraat Bankası Personel İlanları

İş Bankası kariyer etkinlikleriyle ilgileniyorsanız ve bu etkinliklerden haberdar olmak istiyorsanız İş Bankası web sitesinin İnsan Kaynakları ve İş’te Kariyer sayfalarını takip edebilirsiniz. Böylece İş Bankası kariyer etkinliklerinin düzenlendiği tarihlerden haberdar olabilir, İş Bankası’nı daha yakından tanıyabilir ve kariyer etkinliklerinde yer alabilirsiniz.

İş Bankasında kariyer yapmak istiyorsanız işe alım süreci hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İşe alım aşamasında her pozisyon için farklı değerlendirme araçları kullanılmaktadır. İş Bankası değerlendirme sırasında uluslararası standartlara uygun olan, yetkili kurumlar tarafından geçerlik ve güvenilirlikleri kanıtlanan değerlendirme araçları kullanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.