Bankalar şubelerinde yaşanan aşırı yoğunluğu önlemek adına müşterilerini farklı kanalları kullanmaya teşvik etmeye çalışmaktadır. Bunlardan ilki internet şubesi hizmetleri olmaktadır. Nakit para yatırmak ve para çekme işlemlerinin dışında kalan tüm bankacılık işlemlerinin yapılmasına olanak sağlayan internet şubesi hizmetleri  aynı zamanda bankacılık işlemlerini zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Bu hizmeti sunan bankalardan biride İş Bankası olarak öne çıkmaktadır. İş Bankası internet şubesi üzerinden müşterilerine son derece düşük masraflar ile işlemlerini yapmalarına olanak sağlarken aynı zamanda internetten havale yapmak gibi işlemler için de 24 saat ve haftanın her günü işlemlerini yapmalarına izin vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken ise İş Bankası internet şubesi şifresi oluşturmaktır.

Bunun için İş Bankası şubeleri üzerinden şifre talebinde bulunabileceğiniz gibi İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de kendi şifrenizi sesli yanıt sistemi ile oluşturmanız mümkündür. Aynı zamanda İş Bankası bankamatik kartı sahibi iseniz bu bankamatik kartı şifresi ile İş Bankası internet sitesi üzerinden ilk kez giriş butonunu tıklayarak yeni şifrenizi oluşturmanız da mümkündür.