İhtiyaç kredisi kampanyaları ile oldukça cazip seçenekler sunan İş Bankası bu sayede en çok kredi kullandıran bankalar arasında yer almaya devam ediyor. İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurma isteyen müşterilerine de kolaylıklar sunarken aynı zamanda daha düşük kredi faiz oranları ile daha cazip kredi kullanma imkanı sağlamaktadır.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurmak isteyen müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Bunlardan ilki İş Bankası internet sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunmaktadır. Bankanın internet sitesini ziyaret ettikten sonra açılan ana sayfadan krediler ve kredi başvuru butonunu tıkladıktan sonra açılan pencerede kişisel bilgilerinizi girdikten sonra online kredi başvurusu işlemini tamamlamış olursunuz. Banka kredi başvurunuzu inceledikten sonra aynı cep telefonu numarası üzerinden size kredi başvuru sonucu bilginizi gönderecektir.

Başvurunuzun onaylanması durumunda cep telefonunuza gönderilen kredi ön onayı mesajı ile en yakın İş Bankası şubesi üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz. İş Bankası SMS kredi başvurusu için kullanılan cep telefonu numarası olan 4402 numarasına NAKİT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numarası, kullanılmak istenen kredi tutarı ve aylık gelir belgesinin yazılarak gönderilmesi yeterlidir. Yine aynı şekilde kredi onayı alınması durumunda bu onay mesajı ile bankanın en yakın şubesinden kredi kullanmanız mümkündür.