Yüksek işletim ücreti alan bankalar arasında yer alan İş Bankası hesaplardan yaptığı kesintiler ile çok sayıda şikayete neden olsa da yine aynı uygulamaları sürdürmektedir. Bu nedenle kullanılmayan hesapların kapatılması bu tip istenmeyen durumların engellenmesi açısından çok önemlidir.

İş Bankası Hesap Kapatma Dilekçesi 

İnternet üzerinden hizmet alan müşterileri için internetten hesap kapatma işlemlerinin yapılmasına izin veren İş Bankası aynı zamanda şube üzerinden ve İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarasından da hesap kapatma taleplerinizi gerçekleştirmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kapatılacak olan hesabın bakiyesinin sıfır olmasıdır.

Şubeden yapılacak olan hesap kapatma işlemlerinde hesabın eksi bakiye de olması durumunda hesaba para yatırılması istenirken hesapta para bulunması durumunda da hesapta olan para çekilerek hesabın sıfırlanması sağlanır. İnternetten yapılacak olan hesap kapatma işlemlerinde ise hesaba para aktarma ya da hesapta para bulunması durumunda hesaptan para aktarma işlemi yapılarak hesabın sıfırlanması sağlanır.