İş Bankası hesap kapatma seçenekleri internet ve şube üzerinden hesap kapatma olmak üzere iki tanedir. Şahsen yapılacak başvurularda hesabın mutlaka kendi açıldığı şube üzerinden kapatılması gerekir. Bu nedenle hesabınızı açtırdığınız şubeyi kimlik belgeniz ile ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Yapacağınız başvurunun ardından banka hesap kapatma talebinizi işleme alarak talebinizi yerine getirecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken iki önemli konu bulunmaktadır. Bunlardan ilki hesabın eksi bakiye de olması durumunda kapatma işleminin yapılamayacağıdır. Bu nedenle eğer kredili mevduat hesabı kullanıyorsanız mutlaka bakiyenizi sıfırladığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer bakiyeniz eksi bakiyeli ise öncelikle bu bakiyeyi kapatmanız gerekir. Hesabınızı sıfırladıktan sona banka hesap kapatma talebinizi onaylayarak hesabı kapatacaktır.

İkinci dikkat edilmesi gereken konu ise hesap kapatma dekontunun mutlaka saklanmasıdır. Bu dekont en az 2-3 yıl saklanmalıdır. Çünkü bazen banka siz hesabı kapatmış olsanız dahi sonradan çeşitli nedenlerle hesabınıza borç tahakkuk ettirebilmektedir. Hesaba borç tahakkuk edilmesi haline bu dekont ile itiraz etme imkanınız bulunur. Bir diğer İş Bankası hesap kapatma yöntemi ise İş Bankası internet şubesi üzerinden kendinizin hesabınızı kapatmasıdır. Ancak bunun için mutlaka İş bankası internet şifresi edinmiş olmanız gerekir. İnternet şubesi almak için İş Bankası şubeleri, İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ve İş Bankası internet sitesi üzerinden de destek alabilir, işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.