İş Bankası tarafından müşterilerine sunulan kredili ürünlerden biride ek hesap hizmetidir. Peki, İş Bankası ek hesap nedir? Hesabınızda paranız olmasa dahi hesabınızda para varmış gibi tüm bankacılık işlemlerini yapmanızı olanak sağlayan kredili mevduat hesabı türüne İş Bankası ek hesap adı verilmektedir.

İş Bankası Hesap Açma Başvurusu 

İş Bankası ek hesap başvurusu için internet şubesi kullanan kişilerin kredilerim bölümünden ek hesap linkini tıklayarak açılan ekranda bulunan kişisel bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. İş Bankası internet şubesi kullanmıyorsanız bu durumda hesabınızın bulunduğu şubeyi kimlik belgeniz ile ziyaret ederek ek hesap açma başvurusunda bulunmanız da mümkündür. Banka şubesi başvurunuzu uygun bulmanız durumunda ek hesap talebinizi onaylayacaktır.

İş Bankası Ek Hesap Kaç Günde Açılır?

İş Bankası ek hesap başvurusu onaylanan kişilerin hesap açma işlemleri aynı gün yapılmaktadır. İş Bankası internet şubesi üzerinden yapılan başvurularda ise onay almanız durumunda ek hesap limiti anında tamamlanır ve hemen ek hesabınızı kullanmanıza izin verilir. Ancak İş Bankası üzerinden yapılan başvurularda ek hesap limiti 2 bin lira ile sınırlandırılmaktadır.

İş Bankası Ek Hesaptan Para Nasıl Çekilir?

Ek hesabınızdan para çekmek için tek yapmanız gereken hesabınızda para varmış gibi para çekme talebinizde bulunmaktır. Bu başvuru esnasında banka size bu tutarı ek hesaptan çekileceği konusunda uyarı verecek, bu uyarıyı tamam diyerek onaylamanız durumunda para çekmenize izin verilecektir.