Türkiye’nin en büyük ve en güçlü bankaları arasında yer alan İş Bankası aynı zamanda en çok müşteriye sahip olan bankalardan da biridir. Sunduğu kaliteli hizmetleri, yaygın şube ağı ve teknolojik bankacılık işlemleri sayesinde bu başarısını her geçen gün arttırmaya devam İş Bankası bankacılık işlemleri içinde pek çok seçenek sunmaktadır.

İş Bankası EFT Ücreti 

İki farklı banka arasında gerçekleştirilen para transferleri olarak isimlendirilen EFT için İş Bankası talep ettiği ücreti müşterilerinin kullandığı kanala bağlı olarak belirlemektedir. Örneğin şubeden yapılan EFT işlemleri için çok daha yüksek bir tutar talep edilirken internetten EFT yapmak isteyen kişilere ise çok daha düşük masraf tutarı istenmektedir.

Bu nedenle mümkün olduğunca şubelerden işlem yapmak yerine İş Bankası internet şubesi ya da İş Bankası mobil bankacılık gibi kanalların kullanılması önerilir. Bu sayede hem masrafsız bankacılık işlemleri yapmanız hem de çok daha kolay bir şekilde işlemlerinizi yapmanız sağlanır.

İş Bankası Havale Ücreti 

İş Bankası şubeden havale ücreti için 25 lira talep ederken hesaptan isme havale ücreti 35 lira istenmektedir. Ancak İş Bankası internetten havale ücreti olarak ise sadece 1,50 lira tahsil edilmektedir. Bu nedenle havale yapmak isteyen kişilerin mümkün olduğunca internet şubesi üzerinden havale yapmaları önerilmektedir.