ATM den Para Çekme Limiti Var mı?
Hemen hemen her bankanın gerek şube içi veya ön kısımlarında ya da tamamen farklı noktalarda müşterilerin ihtiyaçlarını 7/24 tamamlamak adına ATM bulundurmaktadırlar. Gelişen teknoloji sayesinde ise ATM üzerinden neredeyse her işlemi gerçekleştirme imkânı bulabilmekteyiz. ATM içerisinde işlem yapmak için belirli kart ve karta ait şifre işlemlerini tanımlamak, kullanıma açabilmek adına yeterli olacaktır.

ATM öncelikli olarak şube içerisinde uzun saatler sıra beklemeyi önlemiş, sonrasında ise müşterilerinin zaman sınırlamalarını ortadan kaldırmıştır. Müşterilerinin yer mekân ve zaman farksız en temek ihtiyacı olan para çekme sorununa köklü çözüm olmuştur. Ancak gerek bankamatik kartından(kişisel hesaptan, gerekse kredi kartından) çekilen tutarların belirli bir limiti vardır. Her an yüklü miktar ATM aracılığı ile çekmek pekte mümkün sayılmamaktadır.

Bankalarda ki Limit Durumları Nelerdir?
Hayatlarımız da aktif olarak işlem yapan bankaları dile getirecek olursak; Yapı Kredi, Garanti, İş Bankası ve Akbank bunlardan sadece bir kaçıdır. Yapı Kredi: 1200, Garanti Bankası günlük limiti 2000 TL’dir.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti ise 1500 TL olarak belirlenmiştir. Bankaların belirledikleri limit parayı arttırma talebinde bulunmak söz konusu olabilir, bu sayede ihtiyaç anında doğabilecek sorunları en aza indirgemek kişilerin kendi yararlarına olacaktır. Söz konusu limitleri aşma durumunda kişilerden belirli kesintiye uğramak söz konusudur.

Maaş Müşterilerinin Avantajları;
İş yerleri belirli bankalarla maaş ödemeleri konusunda anlaşmaktadır. Anlaşılan bankalarla bu sayede maaş müşterileri daha farklı avantajlardan yararlanmaktadırlar. Bu durumu örnekle açıklarsak; İş Bankası ATM Para Çekme Limiti 1500 iken, maaş müşterisinin kendi talebi doğrultusunda bu işlem sadece kişiye özel olmak üzere belirlenen ücret üzerine çıkabilmektedir. Bu sayede hem banka hem de müşterisi karşılıklı olarak anlaşmış olabilecektir