İş Bankası düzenlediği özel kredi kampanyaları ile ihtiyaç kredisi faiz oranları için daha düşük rakamlar sunarken aynı zamanda isteyen kişiler için dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanımına da izin veriyor.

Dosya masrafı ödeyen kişiler için 50 bin lira ihtiyaç kredisi 36 ay vadeli kullanıldığı zaman yüzde 1,38 faiz oranı sunulurken kredi dosya masrafı olarak ise 250 lira ödeniyor. Kredi dosya masrafı ödemek istemiyorum diyen kişiler için ise banka masrafsız kredi faiz oranları olarak yüzde 1,38 faiz oranı sunuyor.

Aslında bankaya ödenilen toplam tutarlar baz alındığında dosya masrafı ödeyerek 36 ay vadeli 50 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin toplam geri ödemesi 67 bin 30 lira olurken dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin yapacakları ödeme ise 67 bin 320 lira oluyor.

Yani dosya masrafı ödeyen kişilerin toplam ödemeleri ihtiyaç kredisi faiz oranları daha düşük uygulandığı için daha az oluyor. Bu nedenle kullandığı toplam kredi tutarının tamamına ihtiyacı olmayan kişilerin mümkünse dosya masrafı ödeyerek daha düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi paketinden yararlanmaları gerekiyor. İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası ile daha düşük faiz oranlarından yararlanmak isteyen kişiler NAKİT yazdıktan sonra kimlik numarası, aylık gelir tutarı ve kullanmak istedikleri kredi tutarını yazarak oluşturdukları mesajı 4402 numarasına gönderebiliyorlar…