İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilere sunulan ihtiyaç kredisi seçeneklerinden ikisi de ipotekli ihtiyaç kredisi ile teminatlı ihtiyaç kredisi paketleridir. Bu krediler özellikle de düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi onayı almakta zorlanan kişilere hitap etmektedir. Yine yüksek tutarlı krediler kullanmak isteyen kişilerin de kolay kredi onayı alabilmek için bu kredi paketlerini tercih etmeleri önemlidir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi 

Bankaya kullanılmak istenen kredi tutarı için taşınmaz bir malın tapusu teminat olarak gösterilmek sureti ile kullanılan kredilere ipotekli ihtiyaç kredisi adı verilmektedir. Bankadan kredi onayı alma konusunda zorlanan kişilerin bankaya kullanmak istedikleri kredi tutarı karşılığında teminat göstermeleri sayesinde kedi onayı almaları çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Özellikle de kredi notunun düşük olması nedeni ile bankadan kredi onayı alamayan ve kredi reddi sonucu ile karşı karşıya kalan kişilerin kredi onayı almaları için bu tip kredileri tercih etmeleri gerekir. İpotekli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerinde değişkenlik gösteren tek konu masrafa ilave edilen ipotek işlemi için yapılan ekspertiz ücreti ve ipotek koyma masrafı tutarlarıdır. Normal ihtiyaç kredisi paketlerinde bankanın talep ettiği masraflar daha düşük olduğu için kredi onayı almakta zorluk yaşamayan kişilerin mümkün olduğunca ihtiyaç kredisi başvurusu için bu paketi tercih etmemeleri önerilmektedir.

Altın Teminatlı Kredi 

Bankaya teminat gösterilerek kullanılan kredilere teminatlı kredi adı verilirken altının teminat olarak gösterildiği kredilere ise altın teminatlı krediler adı verilmektedir. Altının son derece kolay şekilde nakde çevrilme imkanı bulunduğu için bankalar bu başvurulara kesin kredi onayı adı verilmektedir.